Kripto Para Haberleri

Sotheby, Tek Bir Eser ile 6.8 Milyon Dolarlık Gelir Elde Etti

İngiliz kökenli çok uluslu bir şirket olarak çalışmalarını yürüten ve sanat eserlerini müzayede ile satışa çıkartan Sotheby, dijital dünyayı da yakından takip ediyor ve bu satışlar ile birlikte muazzam bir gelir elde ettiğini de belirtmek isteriz. NFT resminden bahsedeceğiz ve son dönemde dijital satışların ne kadar popüler olduğunu sizler de gayet iyi biliyorsunuz.

Tek bir resim ile 16.8 milyon dolar gibi bir kazanç elde ettiklerini duyurdular ve bu da şimdiye kadar yapılan en büyük satış olarak kayıtlara geçti. Birçok ülkede sanatçıları harekete geçiren bir eylem olduğunu da belirtmek gerekiyor. Artık sanatçılar, eserlerini dijital olarak satışa sunuyor ve bunun karşılığında kripto para elde ediyorlar.

Gerçek bir sektörü yaratıldı ve her ne kadar fiziksel paralar ile satış yapılmasa da kripto paraların geleceğin para birimleri olduğunu düşünürsek bu alış verişin fazlasıyla karlı olduğunu da söyleyebiliyoruz.

Sanat Merkezleri Harekete Geçti

Az önce de ifade ettiğimiz gibi sanat eserlerinin kripto para karşılığı satışa sunulması, sanatçılar ve sanat merkezleri için harika bir fırsata dönüştü ve aslında alternatif bir meslek kolu yaratıldı diyebiliriz. Türkiye’deki sanatçıların büyük bir kısmı da eserlerini bu şekilde satışa çıkarmayı tercih ediyor ve bu alanda başarılı olan isimlerin sayısı da her geçen gün biraz daha artıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Barclays kripto para konusunda adım atabilir

Gelişen dünyaya ve daha da önemlisi teknolojiye adapte olmak önemli ve sanatçılar da tam oalrak bunu yapıyorlar. Tek bir eserden milyon dolarlar kazanmak mümkün ve bunu başaracak Türk sanatçıların olduğunu da gayet iyi biliyoruz.

Müzayede evleri bu konuda tabii ki daha başarılı ve eserlerini müzayede aracılığı ile daha yüksek fiyatlara pazarlayabiliyorlar. Sotheby bunun en kıymetli ve aslında en somut örneklerinden bir tanesidir. Son yapılan satış işlemi ile birlikte harika bir servet kazandılar. Yeni dönemde eminiz ki bu sanat merkezinin adını çok daha sık duyacak ve yine gündeme taşımaya devam edeceğiz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu