Kripto Para Haberleri

Sothebys’ten Yeni Bir Rekor Daha

Müzayede şirketi olarak bildiğimiz ve kripto paralar ile ilgili gelişmelere her daim yakın duran Sotheby’s, yeni bir rekora daha imza attı. 101.38 karatlık bir elmas, 12.3 milyon dolar karşılığında satıldı. Alıcı henüz belli değil ancak bu rakamı kimin ya da kimlerin verebileceğini az çok hepimiz tahmin ediyoruz.

Burada dikkatleri üzerine çeken en önemli hususlardan biri ise tabii ki ödemenin kripto para ile yapılmış olmasıdır. Net bir bilgi olmasa da bugüne kadar kripto para ile yapılan en büyük ödeme ve satış olabileceğini düşünüyoruz. Daha önce de buna benzer bir satış gerçekleşmişti ve yine aynı müzayede şirketini gördük.

Sotheby’s, kısa bir süre önce yaptığı açıklama ile artık kripto paralar ile ödeme alacağını duyurmuştu. Bu olay da bu açıklamanın en büyük ispatı diyebiliriz. Değerli madenlerin ve kıymetli eşyaların yüksek rakamlar ile dönem dönem satışa sunulduğu şirket, kripto paralar ile ödeme almaya devam ediyor ve bunu da sürdüreceklerini ifade ediyorlar.

İlginizi çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

Alıcı Açıklanmadı

Sotheby’s

Kripto para piyasası adına önem arz eden bir gelişme ve aslında müzayede dünyası için de aynı durum söz konusu. Bu tür alış verişlerde alıcı açıklanmıyor ve bu alış verişte de benzer bir durum karşımıza çıktı. Elması kimin satın aldığı henüz belli değil ancak Bitcoin ve Ethereum ile ödeme yapacağı netleşti.

Sektörün en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Sotheby’s, bu konuda örnek teşkil etmeye devam ediyor. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi daha önceki yıllarda da buna benzer yüklü miktarlı bir satışı kripto para ile gerçekleştirmişlerdi. Reel kurumların yani şirketlerin kripto paralar ile ödeme kabul etmesi elbette olumlu bir gelişme. Bu durum hem varlıkları hem de piyasayı olumlu etkiliyor. Aynı zamanda güzel ve kaliteli bir reklam çalışması ile de karşı karşıya geliyoruz. Buna öncülük eden müzayede şirketi, inanıyoruz ki yakın gelecekte adını bir kez daha duyuracak ve yüksek rakamlı satışlar ile tekrar tekrar gündeme gelecektir.

İlginizi Çekebilir: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu