Spring Labs’a 23.000.000 dolar fon!

1 Dakikada Okunabilir


General Motors şirketi tarafından ABD’li Blockchain şirketi olan Spring Labs firmasına tam 23 milyon dolar değerinde fon verildi. 23 milyon dolar fonun Blockchain için kullanılacak olduğu ve Blockchain teknolojisinin gelişimi, yaygınlaşması ve güvenliği harcamalarına ayrılacak olduğu iddia edildi.

Bir süredir Blockchain teknolojisi şirketlerinin sayısı giderek artış göstermekte ve bu rakamlar oldukça iyi rakamlara doğru yükseliş göstermekteler. Blockchain teknolojisinin yüksek potansiyele sahip bir teknoloji olması da bu konunun en önemli nedenleri arasında bulunuyor.

Spring Labs, blok zinciri temelli platform geliştirmek için fonları kullanacak ve oto finansman sektöründe sahtecilikle mücadele için tasarlanan üç yeni sahtekarlık koruma ürünü geliştirmeye yönelik harcama yapacak.

Basın açıklamasına göre, yeni ürünler sırasıyla Kimlik Doğrulama, dolandırıcılık takip ve azaltma ve borç sorunlarını önleme gibi bazı özellikler barındıracaktır.

Ürünler, teminatsız tüketici kredisi, küçük işletme kredisi, kredi kartı ve teminatlı otomatik borç verme gibi faaliyetlerin finanse edilmesi amacıyla, anonim kimlik beraberinde olarak kredi verenlere bilgi sağlayacaktır.

Rapora göre, otomatik finansman sahtekarlığı 2011’den 2018’e kadar neredeyse beş kat yükseliş eğilimi gösterdi. Blockchain ile birlikte gasp ve benzer sorunların önüne geçecektir. Bu ve buna benzer konularda birçok şirket ortak çalışmalar yapmaktan kaçınıyor olsa da fon sağlanması ile General Motors geleceğine bugünden yatırım yapmış şirketler arasında bu fon miktarı ile adından yarın söz ettirecektir.


error: Kopyalama Engellendi!