Bitcoin Haberleri

Square Bitcoin yatırımı 3 katına çıkardı! 170 milyon dolarlık Bitcoin aldı

ABONE OL:

Son zamanlarda kurumlar arasında popülerleşen Bitcoin bugünde Square tarafından bir destek daha aldı. Square Inc. bugün 170 milyon dolarlık Bitcoin satın aldığını ve dijital varlıktaki toplam nakit eşdeğerlerini %5’e çıkardığını açıkladı.

Square CEO’su Jack Dorsey:

Bunu neden yapıyoruz? İnternetin yerel bir para birimine ihtiyacı olduğuna inanıyoruz ve bunun Bitcoin’in olduğuna inanıyoruz.

Square, piyasa lideri kripto para birimine yatırım yapan ilk halka açık şirketlerden biriydi ve Ekim 2020’de 50 milyon dolarlık Bitcoin satın aldı. Şirket bugün bu yatırımına 170 milyon dolar daha ekledi. Square şimdi daha fazla Bitcoin odaklı ürün piyasaya sürmeyi planlıyor. Aynı zamanda Twitter’ın da CEO’su olan Jack Dorsey, artık şirketinin oyunda daha büyük bir role sahip olması nedeniyle Square’in müşterilerine daha fazla teşvik sunacağını söyledi.

Square’in ek Bitcoin satın alım kararı şirketin Cash App uygulamasının Aralık ayında geçen yıla göre %50’nin üzerinde bir artışla 36 milyonun üzerinde aylık aktif kullanıcısının arkasından geldi.

Jack Dorsey:

Müşterilerin, Visa Cash Card, Cash Boost ve Bitcoin kullanımı da dahil olmak üzere eşler arası işlemlerin ötesinde ürün kullanımlarını artırdıklarını gördük.

Aslında, Square kısa bir süre önce kullanıcılarına tüm kart ile Bitcoin satın alımlarında ek BTC kazanmanın bir yolunu sunan yeni bir özellik yaptı. Buna ek olarak şirket, 2020’nin dördüncü çeyreğinde, müşteri başına Bitcoin hacminin geçen yılın aynı dönemine kıyasla 2,5 kattan fazla arttığını ve söz konusu yükselişin hem mevcut hem de yeni müşterilerden gelen satın alma faaliyetlerinden kaynaklandığını açıkladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İran, 9.30 saat sonra yaptırımlar ile karşı karşıya kalacak, Bitcoin kullanımı artabilir!

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde kripto para piyasası genelindeki boğa koşusuna karşılık kripto paraların benimseme oranları son zamanlarda keskin bir artış yaşadı. 1 milyon Cash App kullanıcısını yalnızca Ocak 2021’de ilk kez Bitcoin satın aldı. Buna karşılık, 2020’nin tamamı boyunca Cash App kullanıcılarının 3 milyonu Bitcoin aldı. Bu yüzden Square Inc.’in Bitcoin alımlarını neden üçe katladığı çok anlaşılırdır.

Jack Dorsey:

Ayrıca Bitcoin’e olan bağlılığımızı ikiye katlayacağız ve ürünlerimizi Cash App içinde birbirine bağlamak için yeni yollar aramaya devam edeceğiz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu