Kripto Para Haberleri

Sri Lanka Merkez Bankası, Yatırımcıları Bitcoin Konusunda Uyardı

Bitcoin ve dijital para borsalarında listelenen alt coinlerin resmiyet kazanmadığını biliyorsunuz. Sri Lanka merkez bankası konu hakkında bir uyarıda bulundu ve borsalar ile ilgili yaşanacak herhangi bir sorun durumunda yatırımcıların yasal hakka sahip olmadığını ifade etti. Düşününce güvensiz bir ortamda yer aldığınızı sizler de gayet iyi biliyorsunuz. Borsa piyasadan çekildiğinde ya da hesaplarınızı patlattıklarında ne yazık ki muhatap bulamıyorsunuz.

Dava açma lüksünüz yok ve bu büyük bir risk. Sri Lanka merkez bankasının yaptığı uyarı da tam olarak budur. Fakat yatırımcılar bu konuda risk almayı tercih ediyor ve endişe barındırmıyorlar. An itibarıyla dünya üzerinde aktif olarak hizmet veren onlarca ve hatta daha fazla borsa var ve milyonlarca insana hizmet vermeye devam ediyorlar.

Sri Lanka merkez bankasının yatığı uyarıda ise yatırımcıların herhangi bir şekilde hak talep etmek için hükümeti rahatsız etmemeleri gerektiğini görebiliyoruz. dava açma şansınız yok. Hak talep ettiğinizde suçlu bile sayılabilirsiniz çünkü illegal bir iş yapıyorsunuz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin sahiplerini yıl sonunda neler bekliyor?
Kısa vade ayı mı? Bitcoin düşüşü devam edecek mi?
Sri Lanka Merkez Bankası, Yatırımcıları Bitcoin Konusunda Uyardı 2

Resmiyet Kazanması için Neyi Bekliyorlar?

Dünya üzerinde birçok hükümet bunun için adım atmış durumda ve hatta en sık haberini yaptığımız konu da vergi konusudur. Resmiyet kazandığı takdirde hem borsalar hem de dijital varlıklar çok daha fazla insan tarafından takibe alınacak ve tercih edilecektir. An itibarıyla resmiyet kazanmış bir durum yok ancak atılan adımlar gerçekten heyecan verici ve inanıyoruz ki yakın gelecekte bu konu netlik kazanacaktır.

Bakın bugün Sri Lanka gibi bir ülkede bile kripto para birimleri konuşuluyor ve sayısız insan yatırımlarını bu varlıklardan yana yapıyor. Yani kripto paraları engellemek ya da büyük yaptırımlar uygulamak kesinlikle çözüm değil ve doğru bir hamle olmadığını da bir kez daha dile getirmek gerekiyor.

Yapılması gereken en önemli şey ılımlı bir tavır ile bu sektöre resmiyet kazandırmak olacaktır. Umut ediyoruz ki örnek ve emsal teşkil edecek adımlar atılacak ve birçok hükümet de bunu uygulamayı tercih ediyor olacaktır.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu