Anasayfa Altcoin Stablecoin Devi Harekete Geçti! Bu Cüzdanları Kara Listeye Aldı

Stablecoin Devi Harekete Geçti! Bu Cüzdanları Kara Listeye Aldı

Altcoin

Stablecoin ihraççısı Tether'in Ethereum ve Tron cüzdanlarını kara listeye aldığı bildirildi.

Stablecoin Devi Harekete Geçti! Bu Cüzdanları Kara Listeye Aldı

Stablecoin ihraççısı Tether, beşi Ethereum ağında ve biri Tron'da olmak üzere altı cüzdanı kara listeye aldı. Son hamle, Tether'in adresleri engellemeye yönelik artan proaktif yaklaşımını yansıtıyor.

Blockchain istihbarat firması olan ChainArgos'a göre; Ethereum adresleriyle ilişkili, muhtemelen Rus yatırımcılardan yaklaşık 95 milyon dolar dolandırdığı söylenen Finiko piramit şemasıyla ilgili birkaç şüpheli işlem var. Fakat bunun dışında olağandışı bir durum yok gibi görünüyor.

ChainArgos, X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir paylaşımda, Tron adresinin Bitfinex'ten yaklaşık 7.000 dolarlık USDT tutarında tek başına gelen transferle birlikte minimum düzeyde aktivite gösterdiğini söyledi.

Tether, Daha Önce de Benzer Hamlelerde Bulundu

Stablecoin Devi Harekete Geçti! Bu Cüzdanları Kara Listeye Aldı

Bu, Tether'in yasa dışı varlıklarla bağlantılı adresleri kara listeye alması ilk kez değil. Tether, ilk kez 2017'de dışarıdan bir saldırganın şirketten 30 milyon dolar değerinde USDT çaldığı güvenlik ihlali sonrasında fonları dondurmaya başladı. O olaydan bu yana Tether, 960'tan fazla Ethereum adresini kara listeye aldı.

Ekim ayında Tether, İsrail ve Ukrayna'daki yasa dışı faaliyetlerle bağlantılı olduğu tespit edilen, yaklaşık 874 milyon dolar tutan 32 hesabın dondurulduğunu açıkladı. 

Stablecoin ihraççısı, terörizm ve savaşın finansmanında kripto kullanımını aktif olarak ele almak için İsrail Ulusal Terörle Mücadele Finansmanı Bürosu (NBCTF) ile iş birliği yaptı.

Tether, ayrıca Ukrayna ile ilgili davalarda kolluk kuvvetleriyle iş birliği yaptığını da iddia etti.

Nisan ayında Tether, Maximal Extractable Value (MEV) botlarını 25 milyon dolar karşılığında boşaltan bir adresi kara listeye aldığı için önemli bir tepki aldı. Merkeziyetsizlik savunucuları, bu hareketin alan için kötü bir emsal teşkil ettiğini söylediler. 

Stablecoin Devi Harekete Geçti! Bu Cüzdanları Kara Listeye Aldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar