Anasayfa Altcoin Stablecoin Devinden Kritik Hamle: 161'ini Birden Dondurdu!

Stablecoin Devinden Kritik Hamle: 161'ini Birden Dondurdu!

Altcoin

Stablecoin ihraççısı Tether tarafından 161 Ethereum cüzdanının dondurulduğu bildirildi.

Stablecoin Devinden Kritik Hamle: 161'ini Birden Dondurdu!

Önde gelen stablecoin ihraççısı Tether, 161 Ethereum cüzdanını dondurarak kararlı bir adım attı. Fakat bu hamlenin ardındaki ayrıntılar açık olmaktan uzaktır ve kripto topluluğu içinde bir spekülasyon ve belirsizlik ağına yol açmaktadır.

Tether tarafından gerçekleştirilen dondurma işlemi, 150'sinde şu anda USDT token bulunmayan bir dizi cüzdanı hedef aldı. Kalan 11 cüzdan, toplu olarak 3,5 milyon USDT token barındırarak dikkatlerin odak noktası haline geldi.

Özellikle dikkat çeken husus, tek bir adresin 3,4 milyon USDT gibi şaşırtıcı bir tutardan sorumlu olması ve diğer on cüzdanın toplam varlıklarını önemli ölçüde gölgede bırakmasıdır. Bu özel adres, başta ZachXBT olmak üzere blockchain dedektiflerinin ilgisini çekmiş ve bu adresi bahis platformu Stake'in yakın zamanda hack'lenmesiyle ilişkilendirmiştir.

Bu büyük cüzdanı çevreleyen şüpheli faaliyet, dondurma işlemine kadar geçen hafta alışılmadık derecede yüksek bir işlem sıklığı ile işaretlenen işlem geçmişi ile güçlendirildi. Bu durum, kripto topluluğu içinde yasa dışı faaliyetlere veya siber ihlallere potansiyel katılımın sinyalini vererek şüpheleri artırdı.

Fakat kalan cüzdanların faaliyetlerini daha derinlemesine incelediğimizde bu durumun karmaşıklığı daha da artıyor. İki cüzdanın her biri yaklaşık 20.000 token içerirken, bir diğeri yaklaşık 60.000 USDT tutmaktadır. İlginç bir şekilde bir cüzdanda donmuş USDT olarak yalnızca 16 sent bulunuyor ve bu da daha büyük meblağlar ve şüpheli işlemler arasında önemsiz görünüyor.

Stablecoin Devinden Kritik Hamle: 161'ini Birden Dondurdu!

Bazı Cüzdanlar Farklı Zincirlerde USDT Barındırıyor Olabilir

Bu cüzdanlardan bazılarının, Ethereum Layer 2 ağları da dahil olmak üzere farklı zincirlerde USDT tokenleri barındırıyor olabileceği anlaşılıyor. Polygon'da yapılan bir araştırmada, toplamda 10.000'in biraz üzerinde tokene sahip iki cüzdanın USDT tuttuğu ve bunlardan birinin Ethereum'un ana ağında da bakiye bulundurduğu görülmüştür. Fakat Arbitrum ve Optimism'de USDT bakiyesi olan cüzdanları tespit etme çabaları sonuç vermemiştir.

Dondurma işleminden önceki kayda değer bir olay, THORChain'den 400.000 USDT'nin üzerinde para alan bir cüzdanın daha sonra fonları diğer iki cüzdan aracılığıyla hızlı bir şekilde yönlendirdiği ve kolay izlenebilirlikten kaçtığı bir işlemdi. İlginç bir şekilde bu aracı cüzdanların hiçbiri, Tether'in dondurma kapsamına girmedi.

Dondurulan cüzdanların önceki varlıklarına (bir zamanlar USDT tokenleri içerip içermediklerine) ilişkin netliğin olmaması ve Layer 2 ağları da dahil olmak üzere çeşitli zincirlerin potansiyel katılımı, Tether'in son eylemlerine bir karmaşıklık katmanı ekliyor.

Stablecoin Devinden Kritik Hamle: 161'ini Birden Dondurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar