Anasayfa Sektörel Stablecoin Şirketi, Web3 Deneyimi için Büyük Ortaklığı Duyurdu!

Stablecoin Şirketi, Web3 Deneyimi için Büyük Ortaklığı Duyurdu!

Sektörel

Stablecoin şirketi Circle, Web3 deneyiminin pilot uygulaması için Grab ile ortaklık kurdu.

Stablecoin Şirketi, Web3 Deneyimi için Büyük Ortaklığı Duyurdu!

USDC ihraççısı Circle, Singapur'da Web3 müşteri deneyimleri pilot uygulaması için Güneydoğu Asyalı teknoloji girişimi Grab ile ortaklığını duyurdu.

2012 yılında MyTeksi adıyla kurulan Grab uygulaması, Singapur dışında faaliyet gösteren ve tüm Güney Doğu bölgesine hizmet veren çok uluslu bir teknoloji şirketidir. Şirket; araç çağırma, kapıdan kapıya yemek teslimatı ve dijital ödemelere olanak tanıyan bir süper uygulamaya sahiptir. Hizmetleri Singapur, Malezya, Kamboçya, Endonezya, Myanmar, Filipinler, Tayland ve Vietnam'da mevcuttur.

Raporlara göre; Grab uygulaması, Güneydoğu Asya'da 330 şehirde 187 milyondan fazla kullanıcıya sahip. Circle ile ortaklık; Web2 tabanlı bir şirketi, Web 3 deneyimine taşımaya hizmet edecek.

Bunu başarmak için Circle, yeni Web3 hizmetleri platformunu Grab süper uygulamasına entegre etti. Bu, Grab Web3 Wallet olarak kullanılabilir. Singapur merkezli kullanıcılar, bu cüzdanı kullanarak blockchain tabanlı bir cüzdan oluşturabilir, ödüller kazanabilir ve NFT kuponlarını kullanabilirler. 

Stablecoin Şirketi, Web3 Deneyimi için Büyük Ortaklığı Duyurdu!

Web2 Şirketlerine Web3 Deneyiminin Getirilmesi

Circle'a göre; şirket, internet tabanlı küresel markalara günlük fayda sağlamayı planlıyor. Bu, geleneksel firmaların stablecoin'leri, dijital varlıkları ve akıllı sözleşmeleri kolayca benimsemelerine yardımcı olacak Web3 hizmetleri aracılığıyla yapılacaktır.

Circle kurucu ortağı ve CEO'su Jeremy Allaire, büyük Web2 şirketlerinin blockchain teknolojisini entegre ettiğini görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Allaire, şu ifadeleri kullandı:

Teknolojimizi Grab'ın müşterileriyle birlikte denemek, bizi sorumlu dijital varlık inovasyonunun tüm potansiyelini gerçekleştirmeye daha da yaklaştırıyor.

Bu arada Grab ile yapılan iş birliği, SG Pitstop Paketi için bir pilot uygulamadır. Bu; Circle'ın, Singapur Para Otoritesi'nin (MAS) Project Orchid girişimine varlığının gerçek dünyadaki faydasını göstermesine imkân tanıyacak.

Stablecoin Şirketi, Web3 Deneyimi için Büyük Ortaklığı Duyurdu!

Circle, Singapur Vizyonunu Benimsiyor

Bu, Circle'ın Singapur'daki ilk girişimi olmayacak. Grab ile yapılan son işbirliği, bir dizi stratejik ortaklığın sadece sonuncusu.

Şubat ayında Circle, bölgedeki Web3 geliştiricilerine beceri kazandırmak için hükümet destekli bir blockchain ekosistemi kurucusu olan Tribe ile iş birliği yaptı. Daha sonra Mayıs ayında ülkede bir ofis açtı. Circle, Haziran 2023'te MAS'tan Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı aldı.

Circle Küresel Politika Başkanı Dante Disparte, "Circle, Singapur'un sorumlu dijital varlık inovasyonu için önde gelen bir küresel merkez olarak ileri görüşlü vizyonunu destekliyor." dedi.

Stablecoin Şirketi, Web3 Deneyimi için Büyük Ortaklığı Duyurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik