Anasayfa Altcoin Stablecoin'lere Dair Kritik Açıklama: 2024 Yılına Kadar Yasak!

Stablecoin'lere Dair Kritik Açıklama: 2024 Yılına Kadar Yasak!

Altcoin

Hong Kong yetkilisi, stablecoin'lerin perakende ticaretinin 2024 yılına kadar yasaklandığını bildirdi.

Stablecoin'lere Dair Kritik Açıklama: 2024 Yılına Kadar Yasak!

Yerel bir haber kaynağı olan Ming Pao'ya göre; Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Bakanı Christopher Hui, önümüzdeki yıl kapsamlı stablecoin politikası açıklanana kadar stablecoin'lerin perakende ticaretine izin verilmeyeceğini açıkladı.

Hong Kong, bireysel yatırımcılar için kripto para ticaretinin benimsenmesinde ilerlemeye devam ederken Hui, Tether (USDT) veya USD Coin (USDC) gibi stablecoin'lere yönelik düzenlemelerin henüz kabul edilmediğini ve bu varlıkların perakende yatırımcılar için ticaretinin kısıtlanmasıyla sonuçlandığını vurguladı.

Hong Kong, Yasa Dışı Faaliyetlere Karşı Harekete Geçti

Yatırım ve Finansal Eğitim Komitesi'nin canlı çevrim içi programı sırasında Hui, Hong Kong'un kripto para borsası JPEX ile devam eden skandalının düzenleyici sistemlerle ilgili ciddi endişeler yarattığını bildirdi. Şüpheli kripto ticaret platformlarını takip etmek için Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), 24 Eylül'de bir "kara liste" başlatmayı planladığını açıkladı.

Hong Kong polisi, kripto para borsalarını izlemeye yönelik bir görev gücü başlattı. SFC tarafından dün yapılan bir açıklamaya göre; görev gücü, sanal varlık ticaret platformlarında meydana gelen şüpheli ve yasa dışı faaliyetlerin gözetiminde Hong Kong polisi ile SFC arasındaki iş birliğini güçlendirmek için oluşturuldu.

Stablecoin'lere Dair Kritik Açıklama: 2024 Yılına Kadar Yasak!

Xu; düzenlenmemiş platformlara yatırım yapmanın, şeffaflık eksikliği ve operasyonlardaki potansiyel istikrarsızlık nedeniyle önemli riskler taşıdığını açıkladı. Ayrıca, yatırımcılar ve bu tür platformlar arasındaki anlaşmazlıklar sırasında şikâyetler için bir yol bulunamayabileceğini belirtti.

Bu platformların iflas etmesi, faaliyetlerini durdurması, hileli faaliyetlerde bulunması, sözleşmeleri ihlâl etmesi veya hırsızlığa kurban gitmesi durumunda yatırımcılar, söz konusu platformlara yatırdıkları tüm varlıkları kaybetme riskiyle karşı karşıya kalmaktadır.

20 Haziran'da South China Morning Post, Hong Kong yetkililerinin 2024 yılına kadar stablecoin düzenlemelerini uygulama konusundaki kararlılıklarını teyit ettiklerini bildirdi. Bu, Hong Kong'un sanal varlık lisanslama çerçevesini güçlendirme ve kendisini Web3 için önde gelen bir merkez olarak kurma çabalarının bir parçasıdır.

O sırada Hui, Hong Kong'un "benzer risk, benzer düzenleme" ilkesine bağlı kalarak dijital varlıklara yönelik kapsamlı ve öngörülebilir bir düzenleyici yaklaşım izlemeye kararlı olduğunu iletti.

Stablecoin'lere Dair Kritik Açıklama: 2024 Yılına Kadar Yasak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Kripto Ticaretinin Kralı: Merkezi Olmayan Borsalar (DEX) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar