Stan Group Blokchain Atılımına Hazırlanıyor

1 Dakikada Okunabilir


Tang Shing-bor ailesi oldukça yüksek bir mal varlığına sahip. Ailenin mal varlığını temsil eden şirketi ise Stan Group olarak biliniyor. Şu anda firma gayrimenkul varlıklarının satışını istiyor ve bunun onaylanması için Hong Kong menkul kıymetler ile ciddi bir görüşme süreci içerisinde. Başarılı olunması durumunda 2020 yılında varlıklarını satışa sunacak.

Stan Group Mal Varlığı 50 Milyar Dolar Üzerinde

Stan Group elinde olan gayrimenkuller incelendiği zaman şu anda ellerinde 50 milyar dolar üzerinde bir portföy olduğu gözlemleniyor. Firma şu anda Blockchain üzerinden emlak sektörüne giriş yapmak istiyor; şu anda bu durumun önünde ise ABD ile Çin arasında olan ticari gerginlik ufak bir engel olarak ele alınıyor. Hong Kong Menkul Kıymetler şu anda gözlemciler ile görüşmelerini yapmaya devam etse de Vadeli Komisyon konusunda tereddütlü bir tavır içerisinde.

Stan Group Mutabakat İmzaladı

Stan Group tarafından yapılan blockchain atılımı öncesinde de gerekli ayarlamalar yapılıyordu. Firmanın mal varlıklarını Liquefy ile bir araya gelerek koruma altına aldığı biliniyor. Liquefy bir sigorta şirketi ve şu anda Stan Group ile bir mutabakat imzalamamış durumda. Aynı zamanda yatırımcıların blockchain sistemi içerisinde yer alabilmesi adına gayrimenkul standartlarını da belirlemesi için bu sigorta türleri oldukça önemli.

Stan Group bu atılımı ile ilgili; emlak sektöründeki likiditeden daha rahat bir şekilde yararlanma imkanı elde etmek açıklamasında bulunuyor.


error: Kopyalama Engellendi!