Anasayfa Bitcoin Standard Chartered: Bitcoin Bu Tarihte 100.000 Dolara Ulaşacak!

Standard Chartered: Bitcoin Bu Tarihte 100.000 Dolara Ulaşacak!

Bitcoin

Londra merkezli İngiltere bankası Standard Chartered, lider kripto para olan Bitcoin ile ilgili önemli tahminlerde bulundu. İşte detaylar...

Standard Chartered: Bitcoin Bu Tarihte 100.000 Dolara Ulaşacak!

Standard Chartered'a göre lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) , gelecek yılın sonuna kadar 100.000 dolara tırmanabilir. Bu seviyeye ulaşılırsa, CoinMarketCap verilerinin gösterdiği Pazartesi günkü 27.000$ seviyesinden %270'lik bir artışa işaret eder.

Standard Chartered'ın raporuna göre, sözde "kripto kışı" sona erdi ve tüm göstergelere göre, Bitcoin (BTC) yükselmeye devam edecek.

Bu tahmini destekleyen faktörlerden biri, Federal Rezerv'in agresif faiz artırım döngüsünü bitirmek üzere olduğu gerçeğidir. Standard Chartered'ın dijital varlık araştırma başkanı Geoff Kendrick'e göre, hareket Bitcoin (BTC) 100.000 dolara çıkarabilir. Ancak başka faktörlerin de bu beklenen ralliyi engelleyebileceğini kabul ediyor.

Kendrick, konuyla ilgili olarak şu sözleri söyledi:

"Belirsizlik kaynakları devam ederken, 100,000 USD seviyesine giden yolun daha net hale geldiğini düşünüyoruz."

Tahminin bir parçasını oluşturan bir diğer faktör de, son zamanlarda kripto madenciliği operasyonlarında kârlılığın artmasıdır.

Bitcoin Gerçekten 100.000 Dolara Ulaşabilir Mi?

Standard Chartered: Bitcoin Bu Tarihte 100.000 Dolara Ulaşacak!

Genel olarak, kripto para birimleri ve diğer riskli varlıklar hakkında artık çok daha iyimser bir görünüm var. Bu, merkez bankalarının para politikalarını sıkılaştırmalarını tamamlamasıdır.

Bununla birlikte, bunun gibi çok yüksek tahminler, kripto sektöründe pek de alışılmadık bir durum değil. Bir Citi analisti, Bitcoin (BTC) fiyatının 2022'nin sonuna kadar 318.000 dolara ulaşabileceğini tahmin etmişti. Bu tahmin planlandığı gibi gitmese de, önümüzdeki yıl için bile Bitcoin (BTC) yükseliş bekleyen çok daha fazla kişi var.

Örneğin, Girişim Kapitalisti Tim Draper, Bitcoin (BTC) bu yıl 250.000 dolara kadar çıkabileceği görüşünde. Draper, bu görüşü 2021'den beri sürdürüyor ve geçen Aralık ayında konumunu yeniden teyit etti.

Bununla birlikte, tüm tahminlerle birlikte, Bitcoin (BTC) gerçekten uzun bir ralli için hazırlanıyor gibi görünüyor. Şimdiye kadar yıl içinde bazı olumlu işaretler gösterdi ve bu Nisan ayında 30.000 doların üzerine çıktı. İlginç bir şekilde, on ay içinde bu seviyeyi ilk kez geçti.

Bitcoin (BTC) biraz geri çekilmiş olsa da, genel olarak kripto piyasa 2022'deki trilyon dolarlık kayıplarından kurtulma yolunda devam etmesi bekleniyor diyebiliriz.

Standard Chartered: Bitcoin Bu Tarihte 100.000 Dolara Ulaşacak! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik