Starbucks kripto para kabul edecek mi?

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para birimlerinin benimsenmesi için en büyük teorik ölçütlerden biri: “Bitcoin ile Starbucks’ta ne zaman kahve alabilirim?” Eh, şimdi kahve devi diğer bazı perakendecilerle birlikte Bitcoin’i kabul etme kapasitesine sahip oldu. Dünyanın en büyük kahve üreticilerinden olan Starbucks kripto para birimi Bitcoin ile ödeme kabul edebilir mi?

Kripto para ile kahve almak artık bir gerçek olmaya başlayacak gibi görünüyor. Bitcoin ile kahve almak isteyen veya kahvesini herhangi bir kripto para ile almak isteyenlerin sayısında giderek artan bir artış var.

Bununla kripto para birimini ödeme yöntemi olarak kabul etmeye başlaması beklenen sadece Starbucks değil, aynı zamanda Nordstroms, Barnes & Noble, Baskin Robbins, Bed Bath & Beyond ve Wholefoods gibi büyük şirketlerde kripto para ile ödeme kabul edebilir. 

İnsanların kripto para kullanımı giderek artacak

İnsanların kripto para birimlerini giderek daha fazla kullanması ve daha fala kripto para ile ödeme yapmak istiyor olması gizlilik için son derece önemli. Bitcoin ile kahve alımının başlaması sonrasında büyük şirketlerin mağazalarında Bitcoin ödeme yöntemi olarak hızlandırılacak bir ödeme kabul noktası ile birlikte daha fazla insanı yatırım yapmaya zorlayabilir. İnsanların bu konuda mağazalardan ödeme yöntemi olarak henüz bugüne kadar çok az sayıda mağazada Bitcoin ödeme yönteminin alınıp alınmadığını sorduğu tahmin edilmekte. Türkiye’de Bitcoin kabul eden hiçbir mağaza yok ve yakında olması beklenmiyor.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
323
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!