Analizler

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Analizi: Kısa Vadede Beklentiler Neler?

Bazı kripto para birimlerine kıyasla Stellar Lumens (XLM) fiyatı son zamanlarda oldukça yükseldi. XLM şu anda 0,61 dolardan işlem görüyor ve tüm zamanların en yüksek seviyesinden sadece %20 geride.

İki gün önce, XLM 2021’in başından bu yana tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.7800 dolara çıktı. XLM son 1 yılda %653 ve yıl başından beri %376’dan fazla değer kazandı. Yine de hem tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması hem de Bitcoin’in dün gece ve bu sabah keskin bir şekilde düşmesi nedeniyle Stellar Lumens (XLM) fiyatı da biraz geriledi. Bununla birlikte XLM yatırımcılarına yılın ilk 18 haftasında hala %650’lik bir getiri sağladı.

Stellar Lumens (XLM) Nedir?

Stellar ağı en basit haliyle, sınır ötesi ödemeleri basitleştirmeyi amaçlamaktadır. Ripple’a benzer bir şekilde Stellar Lumens (XLM) de geleneksel ödeme sağlayıcılarıyla rekabet eder.

Aslında Stellar, 2013 yılında Ripple’dan ayrılan Jed McCaleb tarafından kuruldu. Stellar Lumens blok zinciri Ripple’dan bir hard-fork ile ayrıldı ve daha sonra kod özel olarak tekrardan yazıldı. Peki kısa vadede Stellar Lumens (XLM) beklentileri neler?

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi XRP, ETC, Dogecoin: 28 Haziran 2020

Stellar Lumens (XLM)

Stellar Lumens (XLM) Fiyat Analizi

1 günlük fiyat grafiği XLM’nin yılın başından beri sürekli bir yükseliş eğiliminde olduğunu gösteriyor. Diğer kripto paralar gibi Stellar Lumens (XLM) de günümüze kadar aşırı dalgalanma gördü.

Düşüşler alıcıları çekti ve şu anki satışların da uzaması durumda aynı şeyi tekrarlanabilir.

Stellar Lumens (XLM) grafiğinde yükselen kanalın alt sınırı 0,44 dolardır. Bu aynı zamanda en son boğa koşusunun %50 oranında geri çekilmesi anlamına geliyor. Stellar Lumens (XLM) fiyatı şu anki seviyelerden daha düşük seviyelere gerilerse bu temel destek seviyesine yaklaştıkça alıcılar XLM piyasasına akın edebilir. Özellikle Stellar Lumens (XLM) fiyatları 0.500 doların altına düşerse, alıcılar piyasaya girmek isteyebilir.

XLM 0.50 dolar ya da 0.44 dolarda kalamazsa düşüşünü uzatabilir. Stellar Lumens (XLM) 23 Nisan’ın en düşük seviyesi 0.3900 doları ziyaret edebilir. Bu seviyede de kalamazsa XLM 0,2000 dolara doğru daha keskin bir satış görebilir.

Yine de piyasanın ana satın alma bölgesin 0,500 doların altında olacağını bir garantisi yoktur. Fiyat 0.50 dolar civarında konsolide olabilir. Bu durumda XLM 6 Mayıs’ın en yüksek seviyesi olan 0.6900 dolara kadar çıkabilirse yukarı yönde rekor kırmaya devam edebilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yeni Zelanda Doları kaç Dolar? Detaylı analiz…

İlgili İçerik: Stellar (XLM) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu