Coin Rehberi

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? konusuna girmeden önce ilk olarak Stellar (XLM) Nedir? Stellar (XLM) Ne İşe Yarar? ve Stellar (XLM) Nereden Alınır? konusuna bakalım.

Stellar (XLM) Nedir?

Stellar (XLM) paranın hareket edilmesine ve saklamasına izin veren açık kaynaklı bir ağdır. Stellar (XLM) Jed McCaleb ve Joyce Kim’in 2013 yılında Ripple’da yaşadıkları anlaşmazlıklar yüzünden Ripple’dan ayrılmalarından sonra kurulmuştur. Stellar (XLM) Temmuz 2014’te yayınlanmıştır. Stellar çıktığında ilk hedefi dünya genelinde yer alan bankasız herkes için finansal katılım sağlamaktı ama daha sonra Stellar önceliğini blok zincir teknolojisi ile finansal firmaların birbiri ile bağlantısını iyileştirme yolunda değiştirdi.

Stellar

Stellar (XLM) Ne İşe Yarar?

Stellar (XLM) kripto para birimi sınırlar arası olarak varlıkların alınıp gönderilmesinde ucuz bir köprü görevi görür. XLM’nin ana hedefi hali hazırda var olan ve benzer işi pahalı ücretlerle yapan ödeme işlemcilerine rakip olmaktır.

Stellar (XLM) bu açıdan Ripple’a (XRP) çok benzer. Aslında Stellar Ripple Labs protokolünden esinlenerek tasarlanmıştır. XLM blok zinciri Ripple ağından bir hard fork ile ayrılmıştır. Bundan sonra XLM kodu tekrardan yazılmıştır.

Stellar (XLM) Nereden Alınır?

Stellar (XLM) listelendiği her türlü kripto para birimi borsasından satın alınabilir. Stellar (XLM) şu anda piyasa değeri ile dünyanın en büyük 16. kripto para birimidir. XLM’nin listelendiği ve en çok XLM hacmine sahip bazı borsalar aşağıdaki gibidir:

 1. Binance
 2. Coinbase Pro
 3. Huobi Global
 4. Bitstamp
 5. KuCoin
 6. Bithumb
 7. Kraken
 8. Bittrex

Türkiye Stellar (XLM) aşağıdaki borsalardan satın alınabilir:

 1. TRBinance
 2. Paribu
 3. BtcTurk Pro
 4. Bitci
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Civic (CVC) Yorum ve Tahminleri 2021

Stellar (XLM) Nasıl Alınır?

Peki Stellar (XLM) Nasıl Alınır? Stellar (XLM) satın almak için ilk olarak yukarıda listelediğimiz kripto para birimi borsalarının birinde ya da başka bir kripto para borsasında hesap açmanız gerekiyor. Bir borsa hesabı açtıktan sonra istenilen doğrulama aşamalarını eksiksiz bir şekilde tamamladıktan sonra Stellar (XLM) satın alma işleminizi yapabilirsiniz.

Aşağıda ülkemizde en çok kullanılan 2 kripto para borsasında Stellar (XLM) satın alma işlemlerine bakacağız. Bu örnekler Paribu ya da TRBinance hesabınız olduğunu varsaymaktadır.

Paribu Borsasından Stellar (XLM) Nasıl Alınır?

Paribu borsasından Stellar (XLM) Nasıl Alınır? Türkiye’nin en çok tercih edilen kripto para birim borsalarından bir olan Paribu’dan Stellar (XLM) almak çok kolaydır. Paribu’dan Stellar (XLM) satın almaya adım adım bakalım:

 1. Paribu hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan Piyasalar sekmesine tıklayın.
 3. Sol tarafta yer alan koin seçimi menüsünden Stellar XLM-TL çiftini bulun ve üzerine tıklayın.
 4. Karşınızı aşağıdaki resimdeki ekran çıkacaktır. Buradan Türk lirası karşılığında XLM satın alabilirsiniz.
 5. Satın aldığınız XLM’ler ekranın sol üst kısmında yer alan kırmızı daire içinde görülecektir.

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –

https://www.paribu.com/#/market/xlm-tl

İlgili içerik: Paribu Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

TRBinance Borsasından Stellar (XLM) Nasıl Alınır?

Türkiye’de en çok kullanılan bir başka kripto para borsası olan TRBinance üzerinden Stellar (XLM) almak sadece birkaç adımdır. TRBinance üzerinden Türk lirası karşılığında Stellar (XLM) satın almayı adım adım inceleyelim:

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –

 1. TRBinance hesabınıza giriş yapın.
 2. Ana sayfadan Piyasa sekmesine tıklayın.
 3. Açılan yeni sayfada bulunan kripto para seçenekleri arasından XLM/TRY çiftini bulun ve üzerine tıklayın.
 4. Karşınıza XLM/TRY ticaret ekranı açılacaktır. Burada, aşağıdaki resimde yer alan büyük kırmızı daire içinde Stellar (XLM) satın alımınızı gerçekleştirebilirsiniz.
 5. Yukarıdaki adımı gerçekleştirdikten sonra TrBinance üzerinden Stellar (XLM) satın alma işleminiz tamamlanmıştır.

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi –

 

https://www.trbinance.com/trade/XLM_TRY

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Stellar (XLM) Nasıl Saklanır?

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? öğrendik, şimdi de Stellar (XLM) nasıl saklanır konusuna bakacağız: Stellar (XLM) de diğer kripto para birimleri gibi kripto para borsa cüzdanlarında, sıcak cüzdanlarda ya da soğuk cüzdanlarda saklanabilir. Bu seçenekler arasında en güvenli XLM saklama yöntemi soğuk cüzdan yani donanım cüzdanlarıdır. Bir borsa cüzdanı ya da sıcak kullanarak XLM ticareti yapabilirsiniz. Bu yüzden XLM’lerinizi nasıl saklayacağınız tamamen ne için kullanacağınıza bağlıdır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kredi Kartı ile Bitcoin (BTC) Alma

Stellar (XLM) Nasıl Çalışır?

Stellar (XLM) projesinin sınırlar arası para aktarımı üzerine odaklandığından bahsetmiştik, Stellar (XLM) ağında gerçekleşen her türlü ticari işlemin ücreti 0.00001 XLM’de sabitlenmiştir. XLM’nin şu anki düşüş fiyatı ve bu çok ucuz sabit işlem ücreti kullanıcıların paralarını gönderirken neredeyse hiç ücret ödememesine yarar.

Stellar ağı yayınlandıktan sonra birkaç değişikliğe gitmiştir. İlk çıktığında XLM’nin toplam arzı 100 milyar XLM olarak belirlese de şu anda toplam Stellar arzı 50 milyar XLM’dir. Bu adım Stellar Geliştirici Vakfının 2019’da 50 milyon adet XLM’yi yakması ile gerçekleşmiştir. Ayrıca güncel olarak dolaşımda 20.7 milyar adet XLM bulunmaktadır. Böylece Stellar Geliştirici Vakfı şu anda 30 milyon adet XLM’ye sahiptir. Bu fonlar vakfın pazarlama ve geliştirme gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca 30 milyon adet XLM’nin 1’de 3 diğer blok zincir girişimleri yatırım yapmak iççin kenara ayrılmıştır.

Stellar ağı Stellar Ortak Fikir Protokolü ile güvenli hale getirilmektedir. Bu protokolün 4 adet ana özelliği vardır: “Merkezi olmayan kontrol, düşük gecikme, esnek güven ve asimptotik güvenlik.”

Stellar Ortak Fikir Protokolü aracılığıyla ortak fikir süreçlerine herkes katılabilir ve hiçbir taraf geri kalan tüm katılımcıların üzerinde karar verme gücüne sahip değildir. Ticari işlemler çok ucuz işlem ücretlerine ve çok hızlı onaylanma (birkaç saniye) sürelerine sahiptir. Stellar ağına karşı herhangi bir saldırıya karşı yeterli güvenlik önlemleri de bu protokol aracılığıyla alınmıştır.

1 Stellar (XLM) Kaç TL?

1 Stellar (XLM) şu anda 4.26 Türk lirasına denk gelmektedir. Stellar (XLM) fiyatı diğer tüm kripto paralar gibi sürekli olarak değişmektedir.

1 Stellar (XLM) Kaç TL?

Stellar (XLM) Hemen Satıp Paraya Çevrilir mi?

Stellar (XLM) hemen satılıp paraya çevrilebilir. Hem XLM’nin popüler bir kripto para olması, yüksek hacimlere sahip olması ve Stellar ağının saniyelik kripto para ödemelerine odaklanması hemen XLM satılıp paraya çevrilmesinde hızı ve güvenceyi sağlamaktadır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  En İyi 10 Alternatif Kripto Para 6 Ayın En Düşük Seviyesinde

Stellar (XLM) Aldıktan Sonra Nasıl Saklayabilirim?

Stellar (XLM) satın aldıktan sonra bir borsa cüzdanı, başka bir sıcak cüzdan ya da soğuk cüzdan kullanabilirsiniz. En iyi Stellar (XLM) cüzdanları ise aşağıdaki gibidir:

 1. Guarda Wallet
 2. Ledger Nano S
 3. Atomic Wallet
 4. Stellar Desktop Client
 5. Stronghold Wallet
 6. StellarTerm
 7. Lobster

Kredi Kartı ile Stellar (XLM) Alabilir miyim?

Stellar (XLM) çoğu kripto para borsasından kredi kartları ile alınabilir. Günümüzde birçok kripto para birimi borsası kredi kartları ile alımı desteklemektedir ve Stellar (XLM) bu desteğe bir istisna değildir.

Stellar (XLM) Cüzdanı Nasıl Açılır?

Stellar (XLM) cüzdanı açmak için kullanmak istediğiniz Stellar (XLM) cüzdanının web sitesinde ilk olarak hesap açmanız gerekiyor. Daha sonra seçtiğiniz Stellar (XLM) cüzdanının güvenlik önlemlerini tamamlayın. Bir donanım cüzdanı kullanıyorsanız ekstra işlemler yapmanız gerekebilir. Bu durumda donanım cüzdanının kutusunun içinden çıkan kurulum rehberini adım adım izleyin.

Stellar (XLM) Cüzdan

Stellar (XLM) Geleceği

Stellar (XLM) kripto para ödemelerine odaklanan bir kripto para birimidir. Bu Stellar’ın gerçek dünyada kullanım alanı olduğu anlamına gelir. Stellar Geliştirici Vakfının bankalar, hükumetler ya da şirketler ile yaptığı ortaklıklar XLM’nin geleceğini garantileyecektir. Ayrıca XLM’nin deflasyonist olması XLM yatırımcıları için bir artıdır.

Stellar (XLM) Satın Al İşlemi Güvenilir mi?

Stellar (XLM) satın al işlemi güvenlidir. Stellar (XLM) 8 yıldır aramızda olan bir kripto paradır. Bu yüzden Stellar’ın kripto para sektöründe güvenilirliğinin kanıtladığını varsayabiliriz. Ayrıca Stellar (XLM) geliştirici takımında kimlerin olduğunu https://www.stellar.org web sitesinden öğrenebilirsiniz. Projenin White paper’ı da aynı sitede herkese açık bir şekilde görüntülenebilir.

Stellar (XLM) Nasıl Alınır? rehberimizin sonuna geldik, Stellar (XLM) Nasıl Alınır? adlı rehberimizde görmek istediğiniz başka detaylar varsa bize yorumlarda ya da Telegram kanalımızdan ulaşabilirsiniz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 3 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu