Anasayfa Bitcoin Steve Jobs Bitcoin'in Yaratılışına Dahil Oldu Mu?

Steve Jobs Bitcoin'in Yaratılışına Dahil Oldu Mu?

Bitcoin

MacOS yazılımına sahip her Apple Mac bilgisayarda Bitcoin teknik incelemesinin gizli bir kopyası bulundu ve spekülasyonlar ardı ardına geldi. İşte detaylar...

Steve Jobs Bitcoin'in Yaratılışına Dahil Oldu Mu?

Hepimizin bildiği gibi, saatler önce macOS yazılımına sahip her Apple Mac bilgisayarda Bitcoin (BTC) teknik incelemesinin (whitepaper) gizli bir kopyası bulundu. Bu durum, bağımsız blog yazarı Andy Baio tarafından gün ışığına çıkarıldı. Geliştirme, Bitcoin (BTC) ve Apple kullanıcıları arasında büyük ilgi topladı ve konuşuldu.

Bitcoin (BTC) hayranları bu haber karşısında kendinden geçmiş olsa da, gelişme, Mac bilgisayarların neden Bitcoin (BTC) tanıtım belgesinin bir kopyasına sahip olduğu sorusunu gündeme getiriyor. Ancak bu kafa karıştırıcı sorunun somut bir yanıtı yok.

Bazıları, Apple'da çalışan bir Bitcoin (BTC) maksimalistinin teknik incelemeyi yanlışlıkla eklediğine inanıyordu. Bununla birlikte, Apple'ın kurucu ortağı Steve Jobs'un Satoshi Nakamoto'nun gerçek kimliği olma olasılığı da var.

Peki bu ihtimal gerçekten mümkün mü? Gelin şimdi bunlara hep birlikte bir bakalım.

Steve Jobs Gerçekten Satoshi Nakamoto Olabilir Mi?

Steve Jobs Bitcoin'in Yaratılışına Dahil Oldu Mu?

Jobs ve Satoshi, teknoloji endüstrisinde oldukça deneyimlidir. Hiç kimse gerçek Satoshi'nin kim olduğunu bilmese de, kişinin Japon olduğunu veya Japon kültürüne ilgi duyduğunu söylemek güvenlidir. Jobs'ın da Japon kültürünü sevdiği biliniyordu. Jobs hayatı boyunca birkaç kez Kyoto'yu ziyaret etti. Hatta Japonya'nın Soto Zen Budizm Okulu'na bile gitti. 1980'lerde Jobs, Japonya'daki Sony fabrikalarını ziyaret etti ve uygulamalarının çoğunu benimsedi. Jobs, çocuklarını da Kyoto gezilerine götürdü.

Ayrıca, Satoshi'nin ilk 'kendini ilan eden' kimliklerinden biri olan Craig Wright, ilk kripto para birimini yaratırken bir akıl hocası olduğunu söyledi. Bu kişinin kimliği hiçbir zaman açıklanmadı. Bu isim aslında Steve Jobs olabilirdi.

Satoshi Nakamoto, 12 Aralık 2010'da çevrimiçi görünümlerden kayboldu. Öte yandan Steve Jobs, ne yazık ki, Satoshi'nin ortadan kaybolmasından 10 ay sonra, 5 Ekim 2011'de öldü. Zorla olsa da, Jobs'un hastalığı kötüleşmeye başladığında Bitcoin (BTC) üzerinde çalışmayı bırakmış olması mümkündür.

Bununla birlikte, bunların hepsi sadece spekülasyon ve Jobs'un aslında Bitcoin (BTC) yaratıcısı olduğuna dair hiçbir kanıt yok. Bununla birlikte, Bitcoin (BTC) teknik incelemesinin Mac bilgisayarlarda kullanılabilirliği pek çok kişinin dikkatini çekiyor. Ayrıca, Bitcoin'in yaratıldığı sırada Apple, cep telefonlarında sonsuza dek devrim yaratan iPhone ile yeni taşınıyordu. Jobs'ın aynı anda hem iPhone hem de Bitcoin (BTC) üzerinde çalışma şansı biraz zor denilebilir.

Dahası, Apple'ın başka bir kurucu ortağı Steve Wozniak'a göre Jobs uzman bir kodlayıcı değildi. Oysa Bitcoin (BTC) kodlanması, uzman C++ bilgisi gerektirir diyebiliriz.

Steve Jobs Bitcoin'in Yaratılışına Dahil Oldu Mu? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik