Anasayfa Sektörel Sui Blok Zinciri ATH'ye Ulaştı: Tam 258 Milyon İşlem...

Sui Blok Zinciri ATH'ye Ulaştı: Tam 258 Milyon İşlem...

Sektörel

Sui işlemleri, her hamlede bir işlem gerçekleştiren bir Web3 oyununun popülerliğinin ardından rekor seviyeye ulaştı. İşte tüm detaylar...

Sui Blok Zinciri ATH'ye Ulaştı: Tam 258 Milyon İşlem...

Yeni Sui 8192 Web3 oyunu, son 24 saat içinde Sui blok zincirine 258 milyon işlem çekti. Oyun yazılımı, kullanıcı bir ızgara üzerinde iki benzer taşı eşleştirdiğinde oyun nesnesinin durumunu değiştirir. Her eşleşme puan kazandırır. Kullanıcı 8192 puan kazandıktan sonra oyun sona erer.

Ethos Sui 8192, Oyunların NFT Olarak Basılmasına İzin Veriyor!

Oyun tamamlandığında, blok zincirinde değiştirilemez token (NFT) olarak basılır. Sui cüzdan üreticisi Ethos, oyunu Web3'e ilgi çekmek için yarattı. Sui 8192'ye ek olarak Sui, Abyss World, Cosmocadia ve Orange Comet gibi yüksek fantezi aksiyon başlıkları gibi önemli oyunlara da ev sahipliği yapıyor.

Sui ve Move dilini eski Meta çalışanları geliştirmiştir. Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) gibi birinci nesil blok zincirlerinin aksine Sui, işlemleri bloklar içinde sıralı bir liste halinde sıralamak yerine paralel olarak işleyebilir. Ek olarak, Sui 8192 oyuncuları, gas (işlem ücreti) ücreti şoklarından kaçınmak için ne kadar harcamak istediklerine önceden karar verebilirler.

Sui Blok Zinciri ATH'ye Ulaştı: Tam 258 Milyon İşlem...

Zayıf Kullanıcı Deneyimi, Daha Önceki Web3 Oyunlarını Engelledi

Zayıf bir kullanıcı deneyimi, ilgi çekici bir anlatı eksikliği ve daha önce sürdürülemeyen oyun ekonomisi, oyuncuların ilgisini çekmeyi başaramamıştı. Oyna kazan (P2E) oyunu Axie Infinity (AXS), 2021 boğa piyasasında popüler oldu, ancak sürdürülebilir bir oyun içi ekonomi geliştirmemişti. Başlangıçta bir konsolda piyasaya sürülmesi planlanan Zilliqa'nın (ZIL) Web3 Hub'ı çevrim içi olarak mevcuttur.

Düşen ilgiyle mücadele etmek için, oyunların ağır sikleti Ubisoft kısa süre önce blockchain üzerinde çalışan yeni bir strateji oyunu duyurdu. Sega ayrıca geçen ay yepyeni bir Web3 oyunu çıkaracağını duyurdu. Ayrıca mevcut bir oyunu da blok zincirine taşımayı planlıyordu.

Sui Blok Zinciri ATH'ye Ulaştı: Tam 258 Milyon İşlem...

Sonuç olarak; Microsoft'un Call of Duty geliştiricisi Activision Blizzard'ın peşine düşmesi, ilkinin metaverse işine odaklanırken, Web3'e olan ilginin azalması, dağıtık bilişim ve yapay zekâ (AI) konusunda daha fazla iş birliği yapılmasını sağlayabilir.

Kaynak: BeInCrypto

Sui Blok Zinciri ATH'ye Ulaştı: Tam 258 Milyon İşlem... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Layer 1 / Layer 2 Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan