Anasayfa Sektörel Sui, Bu Merkeziyetsiz Borsayla İlişkisini Sonlandırdı: İşte Sebebi

Sui, Bu Merkeziyetsiz Borsayla İlişkisini Sonlandırdı: İşte Sebebi

Sektörel

Yakın bir tarihte edinilen bilgiye göre, Sui Vakfı, merkezi olmayan borsa (DEX) MovEX ile ilişkisini sonlandırdı. Sebebi ise...

Sui, Bu Merkeziyetsiz Borsayla İlişkisini Sonlandırdı: İşte Sebebi
  • SUI Vakfı, merkezi olmayan borsa (DEX) MovEx ile ilişkisini sonlandırdı.
  • Hareket, MovEx'in SUI tokenleri için kilitleme programını ihlal ederek açık piyasada fazla arza yol açmasının ardından geldi.
  • Sui ağının yerel tokeni SUI, son 24 saat içinde %4'ten fazla değer kazandı.

Sui ekosisteminin geliştirilmesinin arkasındaki kuruluş olan Sui Foundation, merkezi olmayan borsa (DEX) MovEx ile ilişkisini, MovEx'in Sui ağının yerel tokeni SUI tokenlerinin kilitleme programını ihlal etmesinden sonra sonlandırdı. 

İhlal, Twitter'daki kripto para topluluğunun Sui (SUI) ekibini emisyonları yanlış beyan etmek ve kilitli token boşaltmakla suçlamasının ardından vakıf tarafından başlatılan bir soruşturmanın ardından keşfedildi.

SUI, MovEx'i Terk Ettikten Sonra %4 Kazandı!

Sui Vakfı'nın bugün erken saatlerde attığı bir tweet'te belirttiğine göre MovEx, Sui'nin yerel sipariş defteri Deepbook'a katkısının karşılığı olarak sözleşmeye dayalı bir kilitleme kapsamında kendisine verilen 2,5 milyon SUI tokeninin yüz binlercesini çöpe attı. MovEx, üç benzersiz cüzdana yaklaşık 625.000 SUI token göndererek token kilitleme sözleşmesini ihlal etti.

Sui Vakfı, bu transferler hakkında hiçbir bilgisi olmadığını açıkladı. İlk transferden 625.000 SUI orijinal cüzdanda kalırken, 2,5 milyon SUI'lik tahsisatın tamamı 3 Temmuz'a kadar nitelikli bir kripto para saklayıcısına taşındı.

Sui, Bu Merkeziyetsiz Borsayla İlişkisini Sonlandırdı: İşte Sebebi

Token kilitleme programının ihlali, Sui'nin merkezi olmayan borsa (DEX) ile ilişkisini sona erdirmesine neden oldu. Vakıf, MovEx ekibine ek token tahsis edilmeyeceğini ve daha önce tahsis edilen tokenlerin kilitleme programının nitelikli saklama görevlisi tarafından uygulanacağını belirtti.

Sui Vakfı:

"Şu anda, sözleşmeye dayalı kilitlere tabi olan diğer tüm tokenler, bu tür kilitlenmelerin şartlarını uygulamayı kabul eden nitelikli saklama hesaplarında tutulmaktadır.”

MovEx'in işlemlerine ilişkin soruşturma, Crypto influencer'ı DefiSquared'ın, Sui ekibini kripto para borsası Binance'te token emisyonlarını yanlış beyan etmek ve kilitli SUI tokenlerinden ödülleri boşaltmakla suçlamasının ardından başlatıldı.

Sui ağının yerel tokeni SUI geçen hafta değerinin %10'undan fazlasını kaybetti. Ancak son 24 saatte token %4'ün üzerinde değer kazandı. Bu yazının yazıldığı sırada SUI, 421 milyon dolarlık piyasa değeriyle 0,644 dolardan işlem görüyordu.

Sui, Bu Merkeziyetsiz Borsayla İlişkisini Sonlandırdı: İşte Sebebi içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Avalanche ve DEX'ler: Yeni Nesil Değişim Platformları
Rehber Banu Fırıncılar
Solana Ecosystem: Çok Yönlü Blok Zinciri Çözümleri
Rehber Banu Fırıncılar
Merkeziyetsiz Ticaretin Yükselen Yıldızı: Sei Network Nedir?
Rehber Dilara Avcıoğlu
Solana Ağındaki DEX'ler: Yeni Nesil Değişim Platformları
Rehber Dilara Avcıoğlu