Anasayfa Rehber Sui Ekosistemi İçin DeFi'nin Yeni Adı: Turbos Finance Nedir?

Sui Ekosistemi İçin DeFi'nin Yeni Adı: Turbos Finance Nedir?

Rehber

Merkezi olmayan finans sektöründe devrim niteliğinde bir proje olan Turbos Finance nedir? Kullanıcılarına hangi fırsatları sunuyor? İşte tüm detaylar...

Sui Ekosistemi İçin DeFi'nin Yeni Adı: Turbos Finance Nedir?

Kripto para piyasası genişledikçe, yatırımcılara yeni fırsatlar doğuyor ve merkezi olmayan finans (DeFi) ekosisteminde devrim yaratacak yeni projeleri yakalama heyecanı hiç bitmiyor. Şimdi bahsedeceğim, Sui ekosisteminde çığır açan bir proje olan Turbos Finance ise yeni fırsatlar arayan yatırımcılar için oldukça heyecan vericidir. Eğer siz de, Turbos Finance nedir ve kendisinin çığır açan yenilikçi teknolojisinin sunduğu fırsatları merak ediyorsanız, bu yazıyı okumaya devam edin.

Sıfır Fiyat Kaymalı Borsa: Turbos Finance Nedir?

Turbos Finance, Jump Crypto ve Mysten Labs tarafından yatırım yapılarak Sui blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir borsadır (DEX). Gözetim altında olmayan ve hiper verimli bir DEX olan Turbos Finance, Sui ekosistemindeki varlık likiditesini artırırken kullanıcılara minimum ücretlerle güvenli ve verimli bir ticaret platformu sağlar.

Turbos Finance, Sui blok zincirindeki ilk merkezi olmayan aralıksız çalışan sözleşme ve sıfır kaymalı borsa olma özelliğini taşır, dolayısıyla dikkat çeken bir projedir. Canlı spot ticareti, TurbosBoost Kampanyası, ana ağdaki TurboStar hızlandırıcısı ve yaklaşan kalıcı ürünü ile merkezi olmayan finansı (DeFi) Sui'nin geliştiricilerine ve kullanıcılarına ulaştırmayı hedefler.

Sıfır kayma (zero-slippage), bir işlemin beklenen fiyatı ile işlemin gerçekleştirildiği fiyat arasında hiçbir fark olmamasını ifade eder.

Turbos Finance borsası iki önemli fayda sağlar:

  • Ticaret: Sui'de herhangi bir kripto para ticareti yapılabilir. Platformda en iyi fiyatlar, konsantre likidite piyasa yapıcıdan gelen toplu likidite ve Sui Vakfı tarafından sağlanan merkezi limit emir defteri hizmeti aracılığıyla sunulur.
  • Para Kazanma: Turbos Finance platformundaki işlemlerden ücret kazanabilirsiniz. Aynı zamanda esnek likidite sağlama modlarından, başlangıç seviyesinden profesyonel seviyelere kadar her kullanıcı yaralanabilir.

Sui Ekosistemi İçin DeFi'nin Yeni Adı: Turbos Finance Nedir?

Turbos Finance Sıfır Kaymalı Ticareti Nasıl Sağlıyor?

Genellikle kayma, değişken piyasalarda işlem yaparken veya mevcut likiditeyi aşan büyük siparişleri gerçekleştirirken ortaya çıkar. Sıfır kayma ticaretine ulaşmak için bir borsanın çeşitli stratejiler kullanması gerekir. Dolayısıyla Turbos Finance, verimli ve şekillendirilebilir bir otomatik piyasa yapıcı (AMM) merkezi olmayan borsa (DEX) sunmak için Konsantre Likidite Piyasası Yapıcı (CLMM) modelini ve türev alım satım özelliklerini kullanır. Ticaret, sıfır kaymalı aralıksız çalışan sözleşme işlemleri ve spot alım satım hizmetleri yürütmek için güvenilir bir alım satım platformu olarak hizmet veren birleşik bir çok varlıklı likidite havuzu tarafından desteklenir.

Çok varlıklı likidite havuzu, çok çeşitli varlık sınıflarında varlıkların likiditesini tanımlamak için kullanılır. Bu, farklı piyasalardan varlıkların aynı anda tek bir platformda alınıp satılabileceği anlamına gelir. Böylelikle daha verimli fiyat keşfi ve daha kolay portföy yönetimi sağlanır.

Özellikle kripto para piyasası gibi çok değişken piyasalarda veya likiditenin düşük olduğu dönemlerde, sıfır kaymalı ticarete ulaşmanın zor olduğunu belirtmekte fayda var. Unutmayın, üstün çabalara rağmen yine de kayma meydana gelebilir. Turbo Finance, kaymayı en aza indirmeyi ve kullanıcılara daha optimum bir ticaret deneyimi sunmayı amaçlar.

Turbos Finance’ın Konsantre Likidite Piyasa Yapıcı (CLMM) Modeli Nedir?

Turbos Finance, verimli ve şekillendirilebilir bir otomatikleştirilmiş piyasa yapıcı (AMM) merkezi olmayan borsa sunmak için Konsantre Likidite Piyasa Yapıcı (CLMM) modelini kullanır. Bu model, likidite tedarikini iyileştirmek ve likiditeyi belirli fiyat aralıkları etrafında yoğunlaştırarak kaymayı azaltmak için tasarlanmıştır. Turbos Finance'in CLMM modeli, belirli bir sermaye miktarı ile kâr dağıtımında adalet ve şeffaflığa teşvik eder ve protokol gelirinin bir kısmı likidite sağlayıcılara dağıtılır.

KuCoin Duyurusunda Bahsedilen TurbosBoost Kampanyası ve TurboStar Hızlandırıcısı Nedir?

Turbos Finance, Sui ekosistem projelerinin büyümesini hızlandırmak için TurbosBoost Kampanyası ve TurboStar hızlandırıcısı olmak üzere iki girişim sunar.

  • TurbosBoost Kampanyası: Sui ekosistemindeki varlık likiditesini artırmayı amaçlayan canlı bir spot ticaret kampanyasıdır. Topluluk, TurbosBoost Kampanyası aracılığıyla favori protokollerini oylar ve destekler.
  • TurboStar Hızlandırıcı: Sui ekosistem projeleri için sorunsuz kaynak yaratmayı ve farkındalığı artırmayı kolaylaştıran %0 komisyonlu bir IDO hızlandırıcıdır. Siz de, kesintisiz bağış toplamayı, artan farkındalığı ve satış öncesi fiyatlarla İlk DEX Tekliflerine erişimi kolaylaştırarak Sui ekosistem projelerinin büyümesini hızlandırabilirsiniz.

Sui Ekosistemi İçin DeFi'nin Yeni Adı: Turbos Finance Nedir?

Turbos Finance Çoklu Varlık Likidite Havuzunda Likiditeyi Nasıl Koruyor?

Turbos Finance, çok varlıklı likidite havuzunda aşağıdaki yöntemlerle likidite sağlar:

  • Birleştirilmiş çok varlıklı likidite havuzu TLP, ticareti destekler ve kullanıcılara sıfır kaymalı aralıksız çalışan sözleşme işlemleri ve spot ticaret hizmetleri sağlar.
  • Turbos Finance, havuzdaki toplam varlıklara bölünen erişilen varlıklara dayalı olarak borçlanma ücretlerini saatlik olarak alır.
  • Protokol gelirinin bir kısmının likidite sağlayıcılara dağıtılması, platform ve sağlayıcılar arasındaki bağı güçlendirir. Turbos Finance’in gelir dağıtım modeli, kâr dağıtımında adaleti ve şeffaflığı teşvik etmek için tasarlanmıştır.
  • Turbos Finance, çok varlıklı likidite havuzunda likiditeyi sürdürmek için Testnet'te Konsantre Likidite Piyasa Yapıcı (CLMM) modelini başlatmıştır.

Yukarıdaki yöntemler sayesinde, Turbos Finance'in çok varlıklı likidite havuzunun kullanıcılar için verimli ve güvenilir kalması sağlanır.

Sonuç olarak; Turbos Finance, Sui ekosisteminde kesintisiz ticaret deneyimi sağlayan, akıllı yönlendirme özelliğine sahip keşfedilmeye değer bir projedir. Akıllı yönlendirme ile kullanıcılar, likidite havuzları arasında varlık ticareti yapabilir. Siz de bu platformun bir kullanıcısı olarak, her havuzdaki mevcut likidite ve takas ücretlerine dayalı en iyi rotayı hesaplayarak, işlemler için mümkün olan en iyi oranı alabilirsiniz. Unutmayın, her yeni proje yeni bir macera ve yeni bir gelir fırsatı demektir.

Sui Ekosistemi İçin DeFi'nin Yeni Adı: Turbos Finance Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)