Anasayfa Altcoin Sui Network'e Manipülasyon Suçlaması! Vakıftan Jet Yanıt Geldi..

Sui Network'e Manipülasyon Suçlaması! Vakıftan Jet Yanıt Geldi..

Altcoin

Sui Foundation, Güney Koreli yetkililerin Sui Network ile ilgili manipülasyon suçlamalarına yanıt verdi.

Sui Network'e Manipülasyon Suçlaması! Vakıftan Jet Yanıt Geldi..

Layer-1 blockchain olan Sui Network, Mayıs ayındaki ana ağ lansmanından bu yana önemli bir ilgi gördü. Fakat Güney Koreli düzenleyiciler, geliştiricilerin "tokenin çeşitli yönleri hakkında yalan söylediğine" inanıyor. Yerel bir haber ajansının son raporuna göre; Mali Denetim Servisi (FSC) direktörü, SUI'nin hileli bir plan olarak faaliyet gösterip göstermediğini belirlemek için bir soruşturma yürütüleceğini söyledi.

Yüzde 91'den fazla değer kaybederek serbest düşüşe geçen SUI fiyatı ana çekişme konusu olurken, Sui Foundation ise suçlamaları reddetti.

Güney Koreli Yetkililerin Suçlamaları

Hükûmet İşleri Komitesi denetimi sırasında Güney Koreli düzenleyici kurum; bu düşüşün, SUI'nin arkasındaki ekibin ele almadığı dolaşımdaki arzla ilgili "yanlış" iddialarına atfedilebileceğini öne sürdü. 

Demokrat Parti milletvekili Min Byung-deok'un konuyla ilgili açıklaması şöyle:

Sui Coin'in fiyatı düştü ve bunun ana nedeni dolaşımdaki miktar hakkında yalan söylemeleri ancak konuyu gündeme getirmemeleri. Listelemeden bu yana geçen beş ay içinde yüzde 67'den fazla düştü. İhraççı Sui Foundation, kilitli tutarı stake ederek (yatırarak) kişisel çıkar elde etti ve dolaşımı artırmak için sattı.

Düzenleyici, ayrıca ihraççı Sui Foundation'ı suçladı ve arzın bir kısmının engelini kaldırarak ve dolaşımdaki miktarı şişirmek için satarak kişisel kazanca öncelik vermekle suçladı.

Sui Network'e Manipülasyon Suçlaması! Vakıftan Jet Yanıt Geldi..

Ayrıca, Güney Kore'deki büyük kripto para borsalarından oluşan bir konsorsiyum olan Digital Asset Exchange Alliance (DAXA), SUI'nin dolaşımdaki arzını doğrulamayı ihmal ettiği iddiasıyla eleştirilere maruz kaldı. Temsilci, ülkedeki kripto para endüstrisini denetlemekten sorumlu ittifak tarafından belirlenen yönergeleri açıkça ihlâl etmesine rağmen SUI'ye karşı herhangi bir işlem yapılmadığını savundu.

Buna karşılık FSC Direktörü Lee Bok-hyun, DAXA'yı tüketici güvenini yeniden inşa etmek için yeterli önlemleri uygulamaya çağırdı. Söz konusu isim, dağıtım hacminde herhangi bir manipülasyonun stake etme veya haksız ifşa yoluyla gerçekleşmesi halinde istişareleri başlatacaklarını ve uygun eylemleri uygulayacaklarını vurguladı.

Direktör Lee, ayrıca kurumsal sınırlamaların varlığına dikkat çekerek, yakın zamanda yürürlüğe giren "Sanal Varlık Kullanıcı Koruma Yasası"nın birincil piyasaları ve borsaları denetlemek için gerekli hükümlerden yoksun olduğunu belirtti. Lee, bir sonraki yasama aşamasında daha fazla tartışmanın gerekliliğini vurguladı.

Sui Network'e Manipülasyon Suçlaması! Vakıftan Jet Yanıt Geldi..

SUI Foundation Yanıt Verdi

SUI ekosisteminin geliştirilmesinin arkasındaki vakıf, yetkililer tarafından yapılan açıklamaların "asılsız ve maddi olarak yanlış" olduğunu söyledi.

X'te (eski adıyla Twitter) yayınlanan bir mesajda SUI Foundation, stake ödülü olarak alınanlar da dâhil olmak üzere SUI tokenlerinin herhangi bir tasfiyesine girişmediğini teyit etti. 

Tüm SUI token transferlerinin blockchain'de görünür ve doğrulanabilir olduğunu vurgulayan vakıf, SUI tokenin dolaşımdaki arz programı ile ilgili olarak toplulukla "tutarlı ve şeffaf" iletişimlerinin altını çizdi.

Sui Network'e Manipülasyon Suçlaması! Vakıftan Jet Yanıt Geldi.. içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik