Anasayfa Sektörel Süre Doluyor: Paxos'un Ulusal Banka Olma Umutları Ölüyor mu?

Süre Doluyor: Paxos'un Ulusal Banka Olma Umutları Ölüyor mu?

Sektörel

Paxos'un tüzük başvurusu sona ermek üzere ve stablecoin ihraççısının ulusal banka olma umutları ölüyor mu?

Süre Doluyor: Paxos'un Ulusal Banka Olma Umutları Ölüyor mu?
Hızlı İçerik

ABD Para Birimi Denetleme Ofisi'nden (OCC) alınan ayrıntılar, Paxos'un “2020-NE-Charter-318305” kapsamındaki ulusal bankacılık sözleşmesi başvurusunun 31 Mart'ta sona erdiğini gösteriyor.

New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) tarafından düzenlenen bir stablecoin ihraççısı olan Paxos, Charter National Bank Under Holding Company (Trust Bank) kapsamında lisans başvurusunda bulundu.

OCC, başvuruyu 8 Aralık 2020'de aldı ve onlara 23 Nisan 2021'de "şartlı ön onay" verdi. Ancak, başvurunun süresi 31 Mart 2023'te sona erdiğinde, Paxos'a faaliyet lisansı verilmemişti. önerdikleri bir marka adı olan "Paxos National Trust" altında ulusal olarak imtiyazlı bir banka.

Bir tüzük almış olsalardı, Paxos federal yasalarla düzenlenirken ülke çapında bir banka kurup işletmekte özgür olacaktı.

OCC, ABD Hazine Bakanlığı'nın bir yan kuruluşudur ve diğer görevlerin yanı sıra tüzük çıkarma ve lisanslama ile görevlidir. Lisanslama bölümleri, "güçlü bir gerçek kaydıyla desteklenen ve geçerli yasa ve yönetmeliklere uygun olarak bağımsız kararlar almak" için diğer bölümlerle iş birliği yapar.

Paxos, iki yıl önce aldıkları ön şartlı onay ile operasyonlarını ikiye bölmek zorunda kaldı. Bir kurum ulusal olarak düzenlenirken, diğeri mevcut düzenleyici yapısını korudu.

Şu anda, Paxos'un, stablecoin ihraç hizmetlerine devam etmek, bir borsa işletmek ve en önemlisi müşterilerin USD ve kripto para birimlerini depolamak dahil olmak üzere çeşitli şeyler yapmasına izin verildi.

OCC ayrıca Paxos'a iş planlarını uygulamaları gerektiğinde 18 ay süre tanıdı. Paxos'un iş planında belirtmesi gereken diğer gerekliliklerin yanı sıra, "kurumun işini ve ürünler, piyasa, hizmetler ve geleneksel olmayan faaliyetler dahil olmak üzere herhangi bir özel piyasa nişini tanımlamaları" gerekiyordu.

Düzenleyici Zorluklar 

Süre Doluyor: Paxos'un Ulusal Banka Olma Umutları Ölüyor mu?

Süre, Paxos'un başvurularını geri çekmelerinin istendiğine dair yaygın söylentileri reddetmesinden bir ay sonra. Paxos, "OCC ile yapıcı bir şekilde" çalıştıklarını açıkladı.

Ancak bir haftadan kısa bir süre sonra, 13 Şubat'ta NYDFS, Paxos'a yeni Binance USD (BUSD) basmayı durdurmasını emretti. Yönerge ürünü etkilemese de ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) ihraççıya Binance USD'nin (BUSD) menkul kıymet olduğunu belirten bir Wells Bildirimi gönderdiği haber oldu.

Yükselen düzenleyici eylem nedeniyle Paxos, Binance ile olan ilişkisini de sonlandırdı.

Süre Doluyor: Paxos'un Ulusal Banka Olma Umutları Ölüyor mu? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Shit Coin Nedir? Dikkat Çeken Shit Coin’ler!
Rehber Banu Fırıncılar
SEC'in Gönderdiği Wells Bildirimi (Wells Notice) Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar