Anasayfa Altcoin Sürpriz Gelişme! Ünlü Finans Kurumu Solana'ya Genişliyor

Sürpriz Gelişme! Ünlü Finans Kurumu Solana'ya Genişliyor

Altcoin

Paxos, Solana'ya genişlemek üzere New York Finansal Hizmetler Departmanı'ndan düzenleyici onayı aldı.

Sürpriz Gelişme! Ünlü Finans Kurumu Solana'ya Genişliyor

Önde gelen blockchain tabanlı finans kurumu Paxos, stablecoin ihracının Solana blockchain'ine stratejik olarak genişletildiğini duyurdu. New York Finansal Hizmetler Departmanı (DFS) Paxos'un genişlemesi için düzenleyici onayı verdi. Bu sayede platform, 17 Ocak 2024 tarihinde Solana'da Pax Dollar (USDP) çıkaracak.

Solana kurucu ortağı Raj Gokal; blockchain'in Paxos ile ittifakının, "finansal açıdan güçlendirici bir gelecek" inşa edebileceğini belirtti. İş birliği hakkında daha fazla yorum yapan Gokal, şunları söyledi:

Paxos'un stablecoin ihracını Solana blockchain'ine getirme kararı, Solana'nın yüksek performanslı ağının ve düşük işlem ücretlerinin düzenlenmiş finansal ürünleri nasıl destekleyebileceğini ve Paxos gibi liderlere ölçeklendirme ve yenilik için nasıl yeni yollar sağlayabileceğini gösterecektir.

USDP ihracı daha önce Ethereum'a özelken Paxos'un tokenları Solana üzerinde ihraç etme girişimi, önemli bir kilometre taşı olarak ortaya çıkıyor. 

Paxos Strateji Başkanı Walter Hessert; bu gelişmeyi, "stablecoin'leri günlük tüketiciler için her yerde bulunabilir hale getirmeye yönelik önemli bir adım" olarak görüyor. Hessert, şunları ekliyor:

Paxos, stablecoin piyasasında gözetim, rezerv yönetimi ve ihraç için standartları belirlemiştir. USDP'yi Solana ile entegre ederek herkesin en güvenli, en güvenilir stablecoin'leri almasını ve kullanmasını kolaylaştırıyoruz.

Paxos, Düzenlemelere Uyumluluk Gösteriyor

Sürpriz Gelişme! Ünlü Finans Kurumu Solana'ya Genişliyor

Kasım 2023'te Paxos, Singapur Para Otoritesi'nden (MAS) prensip onayı (IPA) aldı. Düzenleyici onayı, Paxos'un Singapur'daki iştiraki Paxos Digital Singapore Pte. Ltd. şirketinin dijital ödeme token hizmetleri sunmasına imkân tanıyor.

Hessert'e göre; Paxos, "dünyada en fazla düzenlemeye tabi olan stablecoin ihraççısı" oldu. Paxos'un düzenlemelere uyumu; firmanın, Binance'in yasal zorluklarının ardından borsa ile bağlarını koparma kararıyla daha da güçlendi.

Sürpriz Gelişme! Ünlü Finans Kurumu Solana'ya Genişliyor içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Paribu Nedir? Paribu Güvenilir mi?
Rehber Hüseyin Özlan
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik