Anasayfa Altcoin SushiSwap Borsasından Aptos Adımı: Bir İlk Gerçekleşti!

SushiSwap Borsasından Aptos Adımı: Bir İlk Gerçekleşti!

Altcoin

SushiSwap'in Aptos'a genişlemesi, ilk EVM dışı zincir entegrasyonu olarak kayıtlara geçiyor.

SushiSwap Borsasından Aptos Adımı: Bir İlk Gerçekleşti!

Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa SushiSwap, Aptos Network'e genişlediğini duyurdu. Anlaşmanın bir parçası olarak Sushi v2 AMM ve SushiXswap, Layer-1 blockchain'ine entegre edilecek.

Resmî blog yazısına göre; bu, Aptos ile ilk EVM dışı entegrasyondur ve Sushi'nin zincirler arası ve çoklu zincir öne çıkma hedeflerine ulaşmasında bir anahtar görevi görmesi beklenmektedir.

Aptos, ayrıca kullanıcı deneyimine (UX) ve her iki platformdaki kullanıcılar ve geliştiriciler için birlikte çalışabilirliği artırmaya odaklanacak gelecek entegrasyonlara yönelik planlarını da açıkladı.

Başlangıçta Sushi, Aptos'un Move programlama dilinden yararlanarak v2 Otomatik Piyasa Yapıcısını (AMM) tanıtıyor.

SushiSwap Borsasından Aptos Adımı: Bir İlk Gerçekleşti!

Yeni Bir Derin Likidite Seviyesi Teşvik Edilecek

Zincirler arası alım satım deneyimini yükseltmenin yanı sıra Aptos'a yapılan genişleme, büyük blockchain ağlarında yeni bir derin likidite seviyesini teşvik etmeyi de amaçlıyor.

Girişim şirketi Andreessen Horowitz tarafından desteklenen bir Layer 1 blockchain olan Aptos, entegrasyon hakkında yorum yaptı:

Aptos olarak, ister hizmetlere daha geniş erişim ister yaratıcı çıktılar üzerinde daha fazla sahiplik anlamına gelsin, Web3'ün gerçek insanlara gerçek fırsatlar getirme potansiyeline tüm kalbimizle inanıyoruz.

Move'un yaratılmasına bu yüzden yardımcı olduk ve Sushi gibi güvenlik ve kullanıcı deneyimi odaklı platformlarla ve küresel geliştirici topluluğumuzun desteklediği projelerle nelerin mümkün olabileceği konusunda heyecan duymamızın nedeni bu.

Son gelişme, DEX'in onay sözleşmesi yoluyla istismar edilmesinden ve Ether varlıklarında 3 milyon doların üzerinde kayıpla sonuçlanmasından aylar sonra geldi. Sushi, daha sonra etkilenen kullanıcılara tazminat ödeme planlarını duyurdu. 

Bu arada Aptos Labs, yakın zamanda finansal kuruluşlarda Web3'ün benimsenmesini ilerletmek için Microsoft'un Azure OpenAI hizmeti ile entegrasyonunu açıkladı.

Sushi'nin genişleme planının, geçtiğimiz ay hala yüzde 22'den fazla düşüş yaşayan ve 0,56 dolardan işlem gören yerel tokeni SUSHI üzerinde herhangi bir etkisi olmadı.

Aptos'un yerel tokeni APT de benzer bir trend yaşadı ve piyasadaki önemli düzeltmelerin ortasında aynı dönemde yaklaşık yüzde 30 oranında düşüş yaşadı.

SushiSwap Borsasından Aptos Adımı: Bir İlk Gerçekleşti! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik