Coin Fiyatı

SushiSwap (SUSHI) Fiyatı ve Grafiği – 1 SushiSwap (SUSHI) Kaç TL Kaç Dolar?

SushiSwap (SUSHI) Nedir?

SushiSwap, Ethereum blok zinciri üzerine kurulmuş merkeziyetsiz bir kripto para borsası olarak tanımlanıyor. En popüler Ethereum tabanlı merkeziyetsiz borsa olan Uniswap’a hem işlev hem de görünüm bakımdan neredeyse tıpatıp benziyor. SushiSwap, protokole likidite sağlamak için kripto para yatıranları SUSHI ile ödüllendiriyor.
SUSHİ, SushiSwap’ta likidite sağlayıcılara verilen bir ERC-20 tokenidir.

SushiSwap, tartışmalı bir geçmişe sahip. Fakat büyük ölçüde topluluk tarafından yönlendirildiği ve yönlendirilmeye de devam edildiği söylenebilir. SushiSwap’ın Medium ve GitHub gönderileri vasıtasıyla bütün kodlara ve akıllı sözleşmelere rahatlıkla erişim sağlanabiliyor.

PeckShield tarafından denetlenen SushiSwap, Quantstamp tarafından da incelendi. SushiSwap, kodunun büyük bir bölümünü Yam Finance, Compound Finance ve Uniswap gibi DeFi protokollerinden alıyor.

İlgili İçerik: Sushiswap (SUSHI) Nedir, Nasıl Alınır?

SushiSwap (SUSHI) Hangi Borsalarda Bulunur?

SushiSwap (SUSHI); Binance, Huobi Global, Coinbase Exchange, FTX, Bitfinex, Gate.io ve KuCoin gibi borsalarda bulunuyor. Binance ve Huobi Global’de likiditenin çok yüksek olduğu görülüyor. Öte yandan, Binance, işlem hacminin en yüksek olduğu borsa olarak ön plana çıkıyor.

Son Dakika SushiSwap (SUSHI) Fiyatı 2021

SushiSwap (SUSHI), şu anda dolar seviyesinde. Türk Lirası karşılığına bakarsak, SushiSwap (SUSHI), şu anda TL seviyesinde. SushiSwap (SUSHI), 4 Kasım 2020 tarihinde 0,4737 dolar ile tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Öte yandan, SushiSwap (SUSHI), 13 Mart 2021 tarihinde 23,38 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

SushiSwap (SUSHI) Fiyatı ve Grafiği – 1 SushiSwap (SUSHI) Kaç TL Kaç Dolar?

SushiSwap (SUSHI) Piyasa Değeri

SushiSwap (SUSHI) piyasa değeri şu anda dolar olarak ifade ediliyor. SushiSwap (SUSHI) piyasa değeri, 2021 yılının başında 593,611,623 dolar olarak kayıtlara geçmişti. SushiSwap (SUSHI) toplam arzı 227,085,619 SUSHI olarak belirtiliyor. Şu anda dolaşımda 127,244,443 SUSHI yer alıyor. Maksimum arz ise 250,000,000 SUSHI ile sınırlandırılıyor.

SushiSwap (SUSHI) Hacmi

24 saatlik SushiSwap (SUSHI) işlem hacmi şu anda dolar olarak ifade ediliyor. SushiSwap (SUSHI) işlem hacmi, 2021 yılının başında 393,919,495 dolar olarak kayıtlara geçmişti. SushiSwap (SUSHI) işlem hacmi, Haziran ayının başında ise 374,802,323 dolar olarak gerçekleşmişti.

SushiSwap (SUSHI) Grafiği

SushiSwap (SUSHI) grafiğine baktığımızda, 28 Ağustos 2020 tarihinde 3,40 dolardan işlem görmeye başladığını, 4 Kasım 2020 tarihinde tüm zamanların en düşük seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 0,4737 dolara gerilediğini, söz konusu tarihte 71,465,766 dolarlık piyasa değerine ve 25,435,438 dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu fark ediyoruz.

SushiSwap (SUSHI), 14 Kasım 2020 tarihinde 1 doların üstüne çıkmasının ardından 1 Aralık 2020 tarihinde ise 2 dolara kadar yükseldi. 2021 yılının ilk günü 3,33 dolara kadar ulaşan SushiSwap (SUSHI), 13 Mart 2021 tarihinde ise tüm zamanların en yüksek seviyesi olarak kabul edilecek şekilde 23,38 dolara kadar çıktı. SushiSwap (SUSHI), aynı tarihte 2,914,741,703 dolarlık piyasa değerine ve 1,348,444,455 dolarlık işlem hacmine sahip oldu.

Şu anda dolardan işlem gören SushiSwap (SUSHI), dolarlık piyasa değerine ve dolarlık işlem hacmine sahip görünüyor.

SushiSwap (SUSHI) grafiği şu şekilde:

SushiSwap (SUSHI) Alınır mı?

Wallet Investor, SushiSwap (SUSHI) hakkında “harika bir uzun vadeli (1 yıllık) yatırım değerlendirmesinde bulunuyor. SushiSwap (SUSHI) fiyatının bir yıl içerisinde 24,947 dolara kadar yükselebileceği, yani yüzde 170’ten fazla kâr sağlanabileceği ifade ediliyor. Bu durumda SushiSwap (SUSHI) yatırımının kârlı olabileceğine dikkat çekiliyor.

5 yıllık tahminlerini de aktaran Wallet Investor, SushiSwap (SUSHI) fiyatının, 4 Temmuz 2026 tarihinde 92,238 dolara kadar yükselebileceğini, yani yüzde 900’den fazla kâr elde edilebileceğini belirtiyor. Şu anda 100 dolarlık bir yatırımda bulunduğunuzu hayal edelim. Söz konusu yatırımınız, bu tahminlere göre 2026 yılında 1,000 doları geçebilir.

SushiSwap (SUSHI) Madenciliği

SushiSwap (SUSHI), likidite madenciliği vasıtasıyla dağıtılıyor. SushiSwap tarafından “resmî” likidite madenciliği havuzlarının tanıtıldığını hatırlayalım. Likidite sağlayıcıları, SushiSwap’ta bulunan bir havuza eşit miktarda iki farklı kripto para birimi yatırarak ya da kendi havuzlarını oluşturarak platformdaki işlem ücretlerinde yüzde 0,25 oranında indirim kazanabiliyor. Uniswap’ın LP tokenleri ile aynı niteliklere sahip olan SLP tokenleri (SushiSwap Likidite Havuzu tokenleri) likidite sağlayıcılarına veriliyor. Söz konusu tokenler, şu anda yield farming için Uniswap’ın LP tokenlerinin yerine kullanılıyor.

SushiSwap Menüsü, protokolün ilk sürümünde yer alan eski yield farming havuzlarını içeriyor. Öte yandan, Uniswap’ın LP tokenlerinin yerine, SushiSwap’ın kendi SLP tokenleri, farklı miktarlarda yıllık faiz kazanmak amacıyla stake ediliyor. SushiSwap Menüsü’nde en yüksek kazanç getiren öğenin yüzde 100 oran ile Sushi Party olduğu görülüyor. Söz konusu yüksek kazanç, SLP tokenlerini stake etmek üzere alınmış olan SUSHI tokenlerinden geliyor.

Daha fazla SUSHI tokeni kazanmak istiyorsanız Sushi Bar’ı tercih edebilirsiniz. Bu amaç doğrultusunda SUSHI tokenlerinizi stake edebilirsiniz. Peki bu ödüller nereden geliyor? Yüzde 0,05 oranındaki işlem ücretini anımsayalım. Bütün işlem ücretlerinin yüzde 0,05’i, SLP tokeni olarak Sushi Bar havuzuna ekleniyor.

Ödül sözleşmesine minimum 24 saatte bir çağrı gönderilebiliyor. Bu ödül sözleşmesi, Sushi Bar havuzunda yer alan bütün SLP tokenlerini likidite ediyor. SLP tokenleri, Sushi Bar’da SUSHI tokenlerini stake eden bütün kullanıcılara xSUSHI tokenleri olarak dağıtılıyor. xSUSHI tokenleri de Sushi Bar’da normal SUSHI tokenlerine dönüştürülebiliyor.

SushiSwap (SUSHI) Yorumları

SushiSwap (SUSHI) hakkında yapılan yorumlar şu şekilde:

SUSHI, bir süredir günlük bazda yükselişini sürdürüyor. Altcoinler arasında en gözde yatırım aracı olarak gördüğümü söyleyebilirim. Bence fırsat barındırıyor.

Yüzümü kara çıkarmadı. Sessiz sedasız bir şekilde yükselişini sürdürüyor. Çok popüler değil ama keşfedenler hiçbir şekilde tereddüt etmeden yatırım yapıyor.

En beğendiğim yönü, Bitcoin’in dumplarında çok hızlı bir şekilde düşmesine rağmen hemen toparlanıp yeniden en yüksek seviyeye ulaşması. Kısa vadeli bir şekilde al-sat yapıyorsanız bence mutlaka sepetinizde bulundurun.

Aniden 15 dolara düşüp yeniden 18 dolara yükseldi. Yakalamak zor. Fakat bence kötü bir özelliği var. O da düşüşte asla sınır tanımaması.

İlgili İçerik: Sushiswap (Sushi) Yorum ve Tahminleri 2021

SushiSwap (SUSHI) Geleceği 2021

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, SushiSwap (SUSHI) fiyatı, Ağustos ayında ortalama 17,95 dolar seviyesinde işlem görebilir. Eylül ayında ortalama 21,02 dolar ve Ekim ayında ortalama 19,57 dolar seviyesinde olacağı tahmin edilen SushiSwap (SUSHI), Kasım ayında ortalama 21,21 dolardan ve Aralık ayında ortalama 19,55 dolardan işlem görebilir.

Wallet Investor tarafından yapılan ayrıntılı tahminlere de bir bakalım.

SushiSwap (SUSHI) Ağustos ayı fiyat tahmini

SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Ağustos ayının ilk günü minimum 2,854 dolar, maksimum 14,808 seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Ağustos ayının son günü minimum 4,610 dolar, maksimum 17,178 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

SushiSwap (SUSHI) Eylül ayı fiyat tahmini

SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Eylül ayının ilk günü minimum 4,214 dolardan, maksimum 16,373 dolardan işlem görmesi bekleniyor. SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Eylül ayının son günü minimum 6,060 dolardan, maksimum 18,605 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor.

SushiSwap (SUSHI) Ekim ayı fiyat tahmini

SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Ekim ayının ilk günü minimum 5,842 dolar, maksimum 17,990 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Ekim ayının son günü minimum 6,756 dolar, maksimum 19,172 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

SushiSwap (SUSHI) Kasım ayı fiyat tahmini

SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Kasım ayının ilk günü minimum 7,206 dolardan, maksimum 19,358 dolardan işlem göreceği tahmin ediliyor. SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Kasım ayının son günü minimum 8,974 dolardan, maksimum 21,065 dolardan işlem görmesi bekleniyor.

SushiSwap (SUSHI) Aralık ayı fiyat tahmini

SushiSwap (SUSHI), Aralık ayının ilk günü minimum 8,855 dolar, maksimum 21,246 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. SushiSwap (SUSHI) fiyatının, Aralık ayının son günü minimum 9,876 dolar, maksimum 22,151 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor.

SushiSwap (SUSHI) Güvenilir midir?

SushiSwap (SUSHI), kullanıcılarının yönetişim güçlerini artırıyor. Bu şekilde akıllı sözleşmelere yönelik yatırımların sahip olduğu doğal risklerin önüne geçilmeye çalışılıyor. Söz konusu platformun geliştiricileri anonim. Bu nedenle kafalarda çeşitli soru işaretleri oluşabiliyor.

Mesela SushiSwap’ın kurucusu olarak bilinen Chef Nomi, 2020 yılının Eylül ayında 14 milyon dolar değerindeki SUSHI tokenlerini birdenbire sattı. Söz konusu isim, kullanıcılarla ağız dalaşına bile girdi. Fakat daha sonra 14 milyon dolar geri iade edildi. Kullanıcılardan özür dileyen Chef Nomi, yaptıklarının hata olduğunu belirtti.

SushiSwap (SUSHI) Nereden Satın Alabiliriz?

SUSHI satın almanın, gerçekten suşi almak kadar kolay olduğunu söyleyebiliriz. SUSHI, Binance borsasında 1 Eylül 2020 tarihinde listelendi. Bunun ardından SUSHI fiyatında ciddi bir artış gerçekleşti. SUSHI, Huobi Global, OKEx ve Coinbase gibi popüler borsalarda da listelendi. SUSHI satın alabileceğiniz diğer borsalar arasında FTX, Bitfinex, Gate.io ve KuCoin de var.

SUSHI satın almak için merkeziyetsiz borsaları da tercih edebilirsiniz. SUSHI, hala Uniswap’ta bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere SushiSwap borsasından da SUSHI satın alabilirsiniz. Söz konusu borsalarda likidite oldukça fazla.

SushiSwap (SUSHI) Fiyatı ve Grafiği – 1 SushiSwap (SUSHI) Kaç TL Kaç Dolar?

1 SushiSwap (SUSHI) Kaç TL?

1 SushiSwap (SUSHI), şu anda TL’den işlem görüyor. SushiSwap (SUSHI), şu ana kadar en yüksek 203,39 TL’yi gördü. En düşük seviye ise 4,12 TL olarak kayıtlara geçti.

1 SushiSwap (SUSHI) Kaç Dolar?

1 SushiSwap (SUSHI), şu anda dolardan işlem görüyor. SushiSwap (SUSHI), şu ana kadar en yüksek 23,38 doları gördü. En düşük seviye ise 0,4737 dolar olarak gerçekleşti.

SushiSwap (SUSHI) Yükselir mi?

SushiSwap (SUSHI) fiyatı ilerleyen yıllarda nasıl bir seyir izleyecek? Tahminlere bakalım.

Digital Coin Price tarafından yapılan tahminlere göre, SushiSwap (SUSHI), 2022 yılında 23,9 dolar, 2023 yılında 28,99 dolar, 2024 yılında 33,97 dolar, 2025 yılında 43,11 dolar, 2026 yılında 48,08 dolar, 2027 yılında 43,74 dolar ve 2028 yılında 64,16 dolar seviyesinde işlem görebilir.

Wallet Investor, SushiSwap (SUSHI) fiyatının bir yıl içerisinde 24,947 dolara ve 5 yıl içerisinde 92,238 dolara kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Gov Capital, SushiSwap (SUSHI) fiyatının bir yıl içerisinde 35,584646 dolara ve 5 yıl içerisinde 110,348 dolara kadar ulaşabileceğini belirtiyor.

SushiSwap (SUSHI) Ne Zaman Çıktı?

SushiSwap (SUSHI), 2020 yılının Eylül ayında Uniswap’ın forku olarak ortaya çıktı. SushiSwap, piyasaya sürüldükten sonra ilk hafta içerisinde 1 milyar dolardan fazla kilitli fon biriktirdi. Böylece geçici de olsa en büyük merkeziyetsiz finans protokolü oldu. Kilitli fonların faiz oranlarının senede yüzde 2,500’ü geçtiği görüldü.

Chef Nomi, 5 Eylül 2020 tarihinde 14 milyon dolar değerindeki SUSHI tokenlerini birdenbire sattı. Twitter hesabından paylaşımda bulunan Chef Nomi, söz konusu fonlar üzerinde hak sahibi olduğunu belirtti. Bunun üzerine tepkiler çığ gibi büyüdü. En büyük tepkiyi Yearn.Finance kurucusu Andre Cronje verdi.

Ivan on Tech isimli Youtuber, SushiSwap’ın gerçek suşi kadar kötü olduğunu dile getirdi. Ivan, ani SUSHİ satışının kripto para piyasasında çöküşe yol açabileceğini belirtti.

SushiSwap (SUSHI) Kurucusu Kim?

SushiSwap (SUSHI), Chef Nomi ve 0xMaki olarak bilinen anonim geliştiriciler tarafından kuruldu. Chef Nomi, 26 Ağustos 2020 tarihinde SushiSwap protokolüne dair ayrıntıları bir Medium gönderisi ile paylaştı. Söz konusu gönderi, SushiSwap Discord’a katılma konusunda 0xMaki’yi ikna etti. Chef Nomi ile uzun bir süre konuşan 0xMaki, en nihayetinde SushiSwap’ın kurucu ortağı oldu. Söz konusu süreçte yaklaşık 5 geliştiricinin, proje üzerinde çalıştığı düşünülüyor.

Chef Nomi veya 0xMaki hakkında fazla bilgi bulunmuyor. 0xMaki, Chef Nomi’nin Asya’da bulunduğunu tasdik etti. Chef Nomi’nin takma adı, kart oyunu olan Hearthstone’dan geliyor. Bu oyunun Çin’de oldukça popüler olduğu biliniyor. Bu yüzden akıllara Chef Nomi’nin Çinli olabileceği geliyor.

0xMaki ise Fransız aksanına sahip. Hem aksanına hem görünüşüne bakıldığı zaman kendisinin Fransa’da ya da Fransızca’nın konuşulduğu bir Orta Doğu ülkesinde bulunduğu tahmin ediliyor. “0x”, bütün Ethereum adreslerinin başlangıç numarasına ve harfine bir atıf olarak değerlendiriliyor. “Maki”nin de beğenilen bir suşi yemeği olduğu biliniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu