Coin Rehberi

Sushiswap (SUSHI) Hangi Ülkenin? Sahibi Kim?

SushiSwap, otomatik piyasa yapıcı (AMM) kullanan merkezi olmayan bir borsadır. Kripto para kullanıcıları arasında giderek daha popüler hale gelen bir araç olan otomatik piyasa yapıcıları, herhangi bir kripto para/token çiftinde pazar oluşturmak için akıllı sözleşmeler kullanan merkezi olmayan borsalardır.

Sushiswap (SUSHI) otomatik piyasa yapıcı pazarını çeşitlendirmeyi ve rakiplerinde daha önce bulunmayan ek özellikleri borsasına eklemeyi hedefliyor. Sushiswap (SUSHI) ise borsasın yerel kripto para birimidir.

İlgili İçerik: Sushiswap (SUSHI) Nedir, Nasıl Alınır?

Sushiswap (SUSHI) Hangi Ülkenin?

sushiswap

Sushiswap (SUSHI) merkezi olmayan bir yapıya sahiptir. Akıllı sözleşmeler ve diğer otomatik piyasa yapıcı sistemleri kullanarak Sushiswap (SUSHI) yüksek merkezi olmama sınırına ulaşmaktadır. Tüm bunlar Sushiswap’ın (SUSHI) bir ülkeye ait olmadığı anlamına gelmektedir. Tabi, bir kripto para olarak SUSHI ve bir merkezi olmayan borsa olarak Sushiswap hükumetlerin yasalarına uymak zorundadır.

İlgili İçerik: Sushiswap (Sushi) Yorum ve Tahminleri 2021

Sushiswap (SUSHI) Sahibi Kim?

Sushiswap (SUSHI) anonim bir kişi ya da takım tarafından kuruldu. Sushiswap (SUSHI) kurucusu hakkında çok az şey biliniyor. Chef Nomi olarak bilinen anonim kişi Sushiswap’ın Uniswap’tan ayrılma konusundaki itici gücü olduğu biliniyor.

İlgili İçerik: SushiSwap (SUSHI) Hangi Borsalarda Var?

Sushiswap’ın (SUSHI) bilinen iki tane daha kurucu var: sushiswap ve 0xMaki ya da sadece Maki. Bu iki isim birlikte SushiSwap’ın kodunu, ürün geliştirmesini ve iş operasyonlarını yönetiyor. Kısa bir süre önce, SushiSwap’ın fiili mülkiyeti, türev borsası FTX’in CEO’su ve nicel ticaret startup’ı Alameda Research’ün CEO’su Sam Bankman-Fried’e geçti. Sam Bankman-Fried, medya röportajlarında düzenli olarak yer alan tanınmış bir katılımcı ve kripto para piyasası yorumcusudur.

sushi

Sushiswap (SUSHI) Ne Zaman Çıktı?

Sushiswap (SUSHI) Eylül 2020’de piyasa çıktı. O zamanlarda patlama yapan merkezi olmayan finans (DeFi) hareketi ve DeFi tokenleri ile eş anlamlı hale gelen otomatik piyasa yapıcısı (AMM) Uniswap’ın bir çatalı olarak piyasaya sürüldü. Şu anda borsada bulunan toplam kilitli değer açısından Sushiswap (SUSHI) 3.29 milyar dolar ile en büyük 9. merkezi olmayan finans projesidir.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Add your own review

Rating

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün