Anasayfa Rehber Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl Alınır?

Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl Alınır?

Rehber

Kripto para sektörüne duyulan ilginin artmasıyla birlikte, altcoinler hakkında da merak edilenler çoğalıyor. Bu altcoinler arasında yer alan Swipe Coin de ilgi odak

Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl Alınır?

Swipe ödeme ekosisteminin birçok kullanım alanında kullanılan Swipe coin nedir? SXP nedir? Bu tokenin sahipleri ne gibi faydalara erişim sağlıyor? Ödemeler ve çeşitli indirimlerden staking’e kadar SXP ile ne yapılabilir?

Swipe Coin Nedir?

Diğer kripto para birimlerinin aksine SXP coin dağıtık ağ ile çalışan bir protokol değildir. Swipe herkesin fiziksel ve dijital yerlerde kripto varlık alımı ve satımı yapmasına olana sağlayan hem yazılım hem de dijital cüzdan ekosistemidir. Büyüyen merkeziyetsiz finans (DeFi) teknoloji sayesinde Swipe kullanıcılarına çeşitli ürünler ve hizmetler sunar.

Kâr amaçlı bir şirketin ürünü olan Swipe cüzdanı bir akıllı telefon uygulaması ile Visa banka kartlarına bağlanabilir, bu geleneksel mobil cüzdanlara benzer bir kullanım durumudur. Bu yapıldığında bedava Spotify hesabı ve harcamalardan %8’e varan Bitcoin geri ödemesi alınabilir. Kripto para piyasasındaki diğer merkeziyetsiz finans (DeFi) projeleri gibi Swipe bir blockchain ağına sahip değildir. Bunun yerine SXP token Ethereum ve BNB Chain üzerinde çıkarılmıştır. Swipe coin (SXP) hem ERC-20 hem de BEP-2 biçimlerinde mevcuttur. Böylece Swipe coin Trust Wallet ve MetaMask gibi ERC-20 ya da BEP-2 destekleyen cüzdanlarda saklanabilir.

Swipe coin cüzdanları yine de tam olarak SXP entegrasyonu yapıldıktan sonra kullanabilinir. Örneğin SXP banka kartı kullanım ücreti almaz. Hatta Swipe ağındaki özel sözleşmelerde SXP coin stake yapan kişiler çeşitli fırsatlar elde eder. Bir kullanıcı ne kadar SXP tokenini stake yaparsa daha fazla fırsat elde eder. En düşük staking miktarı 30.000 adet SXP’dir ve bunu yapan kişi bedava Netflix ve Spotify hesabı kazanır, ayrıca Bitcoin ile yapılan ödemelerde %8 geri ödeme alır.

Swipe Coin Sahibi Kim?

Swipe Joselito Lizarondo tarafından Londra merkezli olarak kurulan kâr amacı güden bir şirkettir. Şirketin ABD, Estonya ve Filipinlerde çalışmaları mevcuttur. Joselito lizarondo liderliğinde şirket özel ve kamuya açık token satışlarında neredeyse 24 milyon dolar fon topladı. Bu fon toplama etkinliklerinde toplamda 60 milyon adet SXP coin satıldı. Bu miktar token arzının %20’sine denk gelmektedir. 2020’de Swipe coin şirketi kripto para borsası Binance tarafından satın alındı. Platform şu anda kullanıcıların fiziksel yerlerde kripto harcamaları yapmasına yarayan Binance Kart’ı desteklemektedir.

Swipe Coin Nasıl Çalışır?

Swipe coin ağı kullanıcıları adına kripto para birimi depozitolarını saklamak ve bu kişilere çeşitli fırsatlar sunmak için Ethereum blockchain ağını kullanır. Ayrıca platform zincir dışı API bağlantısına sahiptir. Böylece geleneksel ödeme altyapıları ile uyumludur ve fiziksel mağazalarda kullanılabilir.

Swipe Cüzdan Nedir?

SXP coin fırsatlarından yaralanmak isteyen herkes SXP cüzdanı kullanarak bunlara erişim sağlayabilir. Dijital cüzdan uygulaması kullanıcılarının para yatırmasına ve Swipe tarafından sunulan 30’dan fazla kripto para birimini almasına imkan sunar. Dahası, cüzdan kripto varlıkları saklamak ve birbiri ile değiştirmek için kullanılabilir. Swipe coin kullanıcıların fiziksel mağazalarda kripto para ödemeleri yapmak için bu ekosistem merkezinde yer almaktadır. Bunun yapılması için ağdaki akıllı sözleşmeler bir cüzdanda bulunan kripto varlığı otomatik olarak ödeme yapılan varlık ya da başka bir kripto para ile değiştirir. Kullanıcılar cüzdan uygulaması aracılığıyla kart ayarlarını yapabilir ve istedikleri zaman kartlarını bir sonraki seviyeye çıkarmak için Swipe coin stake yapabilir.

Swipe Coin Nasıl Çalışır?

Swipe Coin Nasıl Kullanılır?

Swipe coin ilk olarak dijital ödemelerde kullanılır. SXP dünya genelinde 60 milyondan fazla fiziksel mağazada kabul edilmektedir. Bu satıcılar ya kripto para ödemelerini ya da SXP coin Visa banka kartı desteklemektedir. Ticari işlemler açısından, SXP coin Ethereum ve BNB Chain üzerinde hareket edebilmektedir. Bu da SXP tokenini eşler arası (P2P) ticaret için çok güçlü bir varlık haline getirmektedir.

Swipe coin ikinci olarak kullanıcıları tarafından çeşitli indirimler elde etmek için kullanılmaktadır. SXP coin sahipleri tokenlerini SXP ağı, cüzdanı ve Visa banka kartı işlem ücretlerini ödemek için kullanabilir. Üçüncü kullanım durumu Swipe Visa banka kartı şeklindedir. Bu banka kartı 4 adet seviyeye sahipir ve kullanıcıları SXP almak ve saklamak için teşvik etmektedir. Bir kullanıcının ne kadar çok SXP token varsa Visa banka kartı seviyesi o kadar yüksek olacaktır. Dördüncü kullanım durumu Visa banka kartı içinde SXP token bulundurarak alışveriş indirimleri ve popüler internet uygulamalarına bedava erişim sağlamaktır. 6 aylığına en az 30.000 SXP staking yapan kişiler her türlü alımlardan %8 geri ödeme ve diğer avantajlara hak kazanır.

Beşinci kullanım durumu SXP coin ağının güvenliğine katkıda bulunmak için SXP stake etmektir. Bu kişiler ağın yönetişim sürecine katılabilir, yeni tekliflerde bulunabilir ve genel olarak Swipe coin ağının protokol yükseltmeleri hakkında oy verebilir.

Swipe Coin Avantajları Nelerdir?

SXP Avantajları:

  • Değiştirmesi kolay: SXP coin itibari para ya da kripto paralar karşılığında çok kolay bir şekilde değiştirilebilir.
  • Kontrol: SXP coin staking politikası üzerinde kontrol tamamen kullanıcının elindedir.
  • Alım ve Satım: Swipe cüzdanı sayesinde kullanıcılar diğer kripto ve para birimlerini alıp satabilir.

SXP Dezavantajları:

  • Popülerlik: SXP coin çok popüler olduğunda dolayı kripto para birimi piyasasının düşüşe geçmesi durumunda piyasa ile beraber hareket etmektedir.

Swipe Coin Avantajları Nelerdir?

Swipe Coin Nedir? SXP Nedir? Sonuç

SXP coin, Swipe coin ağının fayda amaçlı token olarak büyük bir potansiyele sahiptir. SXP coin daha ana akım olarak kullanılmasa da SXP coin piyasada bulunma ve çeşitli ortaklıklar sayesinde ağını büyütmüştür. Güçlü kullanıcı deneyimi SXP coin ağını ve kripto para birimini hem kurumsal kullanıcılar hem de kişisel kullanıcılar için DeFi piyasasındaki en büyük projelerden biri haline getirmiştir. SXP aynı zamanda bir Hisse Kanıtları (PoS) kripto para birimidir, bu SXP coin madenciliğinin çok düşük enerji tükettiği anlamına gelir. Örneğin ilk kripto para birimi Bitcoin (BTC) madenciliği yüksek miktarlardan enerji tüketen İş Kanıtları (PoW) kullanır.

SXP coin fiyatları Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) kadar değişkenlik göstermemektedir. Bu, token amacının fayda token olmasındandır. Böylece, Swipe coin DeFi ekosistem geleceğine inanan ve yüksek likidite isteyen kişiler tarafından uzun vadeli olarak potansiyele sahiptir. Yine de her kripto para biriminde olduğu gibi yatırım yaparken dikkatli olmak gerekir. SXP ve hizmetleri henüz ana akım olarak kullanılmak için piyasa genelinde benimsenmemiştir. Ayrıca Swipe ağının SXP coin ile olan bağlantısı da risk taşımaktadır. Ayrıca SXP coin yatırımı yapmadan önce genel piyasa analizi yapmak gereklidir.

Swipe Coin (SXP) Nedir? Nasıl Alınır? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)