Bitcoin Haberleri

Tanınmış Şirket Ödemelerini Bitcoin İle Yapacak

Kripto para birimine olumlu duruşlarıyla tanınan dünyaca ünlü şirket MicroStrategy, bundan böyle ödemelerini Bitcoin ile yapacak! MicroStrategy şirketi artık bünyesinde hizmet veren taşeron yöneticileri için tüm hizmetlerinin karşılığı olan ücretlendirmeleri nakit yerine Bitcoin olarak verilmesi değişikliğine gidildiği yönündeki kararını duyurdu.

11nisan 2021’de Yönetim kurulu ile alınan devrim gibi kararlar kamuoyu ile paylaşıldı. Böylece MicroStrategy şirketi tazminat olarak artık Bitcoin’i onayladığını duyurarak, kripto para biriminin bir değer deposu görevi olarak gördüklerini de resmen göstermiş oldu. MicroStrategy şirketi yaptığı açıklamada, ücretlerin digital cüzdana yatırılmadan önce USD cinsinden belirleneceğini de belirttti.

YAZILIM DEĞİL BİTCOİN 

MicroStrategy şirketinin yaptığı açıklamaların ardından hızlı bir çıkışta şirketin CEO’su Michael Saylor’dan geldi. Saylor CEO’su olduğu şirket ile benzer bir duruş sergileyerek kripto para biriminin ateşli bir destekçisi olarak boy gösterdi. Bu çıkışın ardından şirketin bilançosu 91.579 BTC yani 5.5 milyar doların üzerinde tuttuğu belirlendi. Tanınmış analist Joseph Vafi; yapılan tüm bu açıklamaların ardından şirketin geleceğinin artık yazılım işine değil bitcoin’e bağlı olduğunu belirtti.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Kripto paralar dengelendi

Şirket en son Bitcoin alımını geçtiğimiz haftalarda açıklamıştı. Bu alım ile birlikte birçok insan boğa sezonunun bitmediğini düşünüyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu