Anasayfa Altcoin Tarih Verildi: Binance, Çok Sayıda Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

Tarih Verildi: Binance, Çok Sayıda Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

Altcoin

Kripto para borsası Binance, 15 altcoin'in Ruble paritesindeki spot işlemlerini sonlandıracağını açıkladı.

Tarih Verildi: Binance, Çok Sayıda Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

Kripto para borsası Binance, 20 Kasım'da Rus Rublesi (RUB) paritelerinde birçok kripto paranın alım satımını kaldıracak ve durduracak.

Binance; ADA/RUB, BNB/RUB, BUSD/RUB, DOT/RUB, ETH/RUB, LTC/RUB, MATIC/RUB, SOL/RUB ve XRP/RUB gibi bazı önemli spot işlem çiftlerini kaldıracak. 

Bu hamle, Binance'in Rusya'dan tamamen çıkma ve Rus Rublesi cinsinden para yatırma işlemlerini durdurma planlarının bir parçası. Binance, kısa bir süre önce Rusya'daki işlerinin tamamını CommEX'e satmak üzere bir anlaşma imzalamıştı.

Delist edilecek diğer işlem çiftleri arasında ALGO/RUB, ARB/RUB, ARKM/RUB, ARPA/RUB, NEAR/RUB ve WLD/RUB yer alıyor.

Binance, "Kullanıcıları korumak ve yüksek kaliteli bir alım satım piyasasını sürdürmek için Binance, listelenen tüm spot işlem çiftlerini periyodik olarak gözden geçirir ve zayıf likidite ve işlem hacmi gibi çeşitli faktörler nedeniyle seçilen spot işlem çiftlerini delist edebilir." açıklamasında bulundu. 

Kullanıcılar, 20 Kasım TSİ 06:00'dan itibaren yukarıda belirtilen kriptolar için spot alım satım yapamayacaklar. Bununla birlikte söz konusu kriptolar için diğer çiftlerde spot ticaret mevcut olmaya devam edecek.

Binance Tarafından Kaldırılan Başlıca Pariteler

Tarih Verildi: Binance, Çok Sayıda Altcoin Paritesini Delist Ediyor!

Binance, artan inceleme ve düzenleyici zorlukların ortasında büyük kripto paritelerini kaldırmaya devam ediyor. Borsa, Şubat 2024'e kadar desteği sona erdirmek için Binance USD (BUSD) stablecoin çiftlerini kademeli olarak delist ediyor. 

Daha önce borsanın Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), BNB, Cardano (ADA), Polygon (MATIC), Solana (SOL), Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) dâhil olmak üzere bazı büyük likidite havuzlarını kaldırdığı bildirilmişti.

Kaynak: CoinGape

Tarih Verildi: Binance, Çok Sayıda Altcoin Paritesini Delist Ediyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik