Anasayfa Sektörel Tarih Verildi: Japon Yeni Destekli Dijital Para Birimi Yolda!

Tarih Verildi: Japon Yeni Destekli Dijital Para Birimi Yolda!

Sektörel

Japon yeni destekli bir dijital para birimi olan DCJPY'nin piyasaya sürüleceği tarih açıklandı.

Tarih Verildi: Japon Yeni Destekli Dijital Para Birimi Yolda!

Blockchain ve finansal teknoloji firması DeCurret Holdings tarafından Perşembe günü yayınlanan bir whitepaper'a göre; Japon yeni destekli bir dijital para birimi olan DCJPY, Temmuz 2024'te piyasaya sürülecek.

DCJPY ekosistemi, iki ayrı blockchain ağından oluşacak. "İş Bölgesi" ağı, dijital varlıkların ve NFT'lerin basımı ve transferi de dâhil olmak üzere kullanıcı varlıklarının ihracı için kullanılırken, "Finans Bölgesi" ağı ise bankaların mevduatları dijital varlıklar olarak basmaları için bir hizmet alanı olarak hareket edecektir.

Sektörel araştırma grubu Digital Currency Forum'un başkanı Hiromi Yamaoka, 56 sayfalık raporda şu ifadeleri kullandı:

Geleceğin para sisteminin, bilgi ve veri işlemenin daha gelişmiş işlevlerini yerine getirerek ekonomik kalkınmaya ve insanların refahına daha fazla katkıda bulunması beklenmektedir. Dijital para birimleri, bu süreçte merkezi bir rol oynamalıdır.

Tarih Verildi: Japon Yeni Destekli Dijital Para Birimi Yolda!

CBDC ile Bir Arada Var Olabilir

Yamaoka, DCJPY'nin bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) ile bir arada var olabileceğinin "kesin" olduğunu da sözlerine ekledi.

DeCurret, projenin ana noktalarını açıklamak üzere 18 Ekim'de Tokyo'da whitepaper üzerine bir seminer düzenlemeyi planlıyor.

Haziran ayı başında Japonya'nın en büyük bankası Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), Japon bankaları tarafından ihraç edilen ve desteklenen stablecoin'lerin ihraç edilmesini ve alınıp satılmasını sağlayacak bir platform olan Progmat Coin'in ana hatlarını açıkladı.

Geçtiğimiz ay Binance Japan, MUFG ile stablecoin ihraç ortaklığını duyurdu.

Kaynak: Forkast

Tarih Verildi: Japon Yeni Destekli Dijital Para Birimi Yolda! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik