Bitcoin Haberleri

Tarihi rekoru kırmaya çok az kaldı! Bitcoin 19.700 dolara çıktı

ABONE OL:

Bitcoin kıs süre önce 19.500 dolarlık direnç seviyesinin üzerine çıkarak Çarşamba günü 2 haftalık en yüksek seviyesine yükseldi. Piyasa değeri ile lider kripto para olan BTC Avrupa ticaret saatleri içinde 19,874 dolara kadar yükseldi. Bitcoin bu fiyat seviyelerini en son 1 Aralık 2020’de görmüştü. O tarihte BTC 19,888 dolara yükselerek tüm zamanların en yüksek seviye rekorunu kırmıştı. Bitcoin güncel olarak dolardan ve Türk Lirasından işlem görüyor.

Bitcoin 20.000 doların üzerine gidiyor

Bitcoin’in 20.000 doların üzerine çıkması için bugün 19,500 doların üzerinde kalması gerekiyor. 22 Kasım’dan beri BTC 19,500 doların üzerinde sürekli olarak reddediliyor. Tüccarlar arasında bu seviye genellikle kâr alıp çıkış yapma seviyesi olarak görülüyor. BTC 20,000 dolarlık psikolojik direnç seviyesinin üzerine çıkarsa boğalar fiyatı keskin bir şekilde yukarı yönde taşıyabilir. Yine de şu anda 20,000 dolarlık seviyenin yakınında birçok satış emri hazırda bulunuyor.

Kısa vadeli olarak Bitcoin ne kadar 20.000 doların üzerine çıkamayacak gibi dursa da uzun vadeli Bitcoin metrikleri BTC, itibari paraların devalüasyona uğraması, 2021’de de güç kaybedecek ABD dolar ve getiri sağlamayan küresel bonolar yüzünden son derece boğadır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  2 Bin Dolarlık Düşüş Bitcoin İçin İyi Mi Oldu?

Bitcoin uzun vadede neden boğa?

2021’de uluslararası yatırım bankası ve finansal hizmet şirketi Societe Generale ABD dolar endeksinin %5 oranında düşüşe yaşayacağını söyledi. Morgan Stanley, Goldman Sachs ve JPMorgan gibi diğer büyük bankalardan ABD dolar endeksinde benzer bir düşüş olacağını söylüyor.

ABD dolarının diğer büyük itibari paralara karşı değerini ölçen ABD dolar endeksi DXY şu anda 32 aylık en düşük seviyesi olan 90.20’de seyrediyor. Sadece 2020’de küresel olarak rezerv para birimi görevi gören ABD doları FED’in yavaşlayana ABD ekonomisi güçlendirmek için uyguladığı para basım politikaları yüzünden %6,5 oranında değer kaybetti.

2020 boyunca Bitcoin DXY’nin tam tersi yönünde hareket gördü. Microstrategy ve Square gibi kamuya açık şirketler 2020’de güç kaybeden dolara karşı Bitcoin’i değer saklama aracı olarak seçti.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor:

Sadece sermayemizi korumak istiyoruz. Nakit paranın alım gücü keskin bir şekilde azalıyor.

Microstrategy CEO’su Michael Saylor yukarıdaki yorumunu geçen ay şirketin neden Bitcoin aldığına bir cevap olarak yaptı. Buna ek olarak Michael Saylor, Bitcoin’in değer saklama aracı olarak altından daha iyi olduğunu söyledi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu