Tayland Bankası dijital para üzerinde çalışıyor

1 Dakikada Okunabilir


Tayland Bankası (BOT), iddialara göre dijital para projesiyle ilgileniyor.

İddialara göre banka yeni bir dijital kripto para birimi üzerinde çalışmalarını sürdürüyor ve bu tüm bu çalışmaların dijital para olarak lanse edilmesinin mümkün olduğu belirtiliyor.

İddiaya göre, prototip, geçen yıl ağustos ayında başlatılan blok zinciri tabanlı CBDC girişimi olan Project Inthanon’un ilk aşamasının bir parçası olarak geliştirildi. Proje, BoT başkanlığında 8 diğer banka ile yürütülüyor. Proje, ortaya çıkmakta olan finansal teknolojiler merkezde yer aldığından, ekonomik bir gelişim sürecinde ülke adına ulusal arenada büyük katkısının olabilecek olduğu açıklandı.

Wipro’nun başkan yardımcısı Krishnakumar N Menon, “DL T destekli çözüm prototipi, bankalararası ödemeleri daha verimli hale getirmek için Blockchain teknolojisinin kullanılmasının faydalarını gösterdi.” dedi.

Blockchain teknolojisi tüm dünyadaki finans kurumlarını kendisine hayran bırakmaya ve dikkat çekmeye devam ediyor. İnsanlar bu teknolojiden yararlanmak için birbirleri ile yarışıyor

BLOCKCHAİN GELİŞİMİ, GİDEREK DAHA FAZLA İNSANI VE GİDEREK DAHA FAZLA ŞİRKETİ ETKİLİYOR. KRİPTO PARA VE BLOCKCHAİN TEKNOLOJİSİ GELECEKTE İNSANLAR TARAFINDAN EN ÇOK KULLANILAN TEKNOLOJİ OLABİLME POTANSİYELİNİ TAŞIYOR.

Tayland Bankası (BOT) tarafından alınan bu kararın ne zaman uygulamaya girecek olduğu hakkında henüz kesin bir açıklama yok. Ancak bu beklentiler sonrasında Tayland’ın daha fazla dikkat çekmesi ve daha fazla insan tarafından ülkeye bazı yatırımlar yapılmasının mümkün olduğu belirtiliyor.

  • Tayland Bankası (Bank Of Tayland)

İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!