Tayland Blockchain Birliği kuruyor

1 Dakikada Okunabilir


Tayland, 22 banka ve işletmenin ülke için ortak bir blok zincir ödeme sistemi oluşturmak için bir araya gelmeye karar verdikleri toplu bir Blockchain sisteminin kurulmasına doğru ilerlemekte ve bu konuda ciddi adımlar atmaya başladı. Haberler, Siam Commercial Bank (SCB) tarafından yayınlanan bir blog yazısı ile gündeme geldi ve Tayland tarafından yeni bir takım Blockchain çalışmaları olduğu resmen doğrulandı.

Blog yazısı, 7 devlete ait işletme ve kuruluşla birlikte 14 bankadan oluşan Tayland Bankacılar Birliği’nin Tayland Blockchain Topluluğunu oluşturmak için bir araya geldiğini ortaya koymakta ve Tayland’ın bu konuda ciddi bir destek kazandığını göstermekte. Blockchain birliğinin temel amacı, verimliliği ve rekabetçiliği artırarak Tayland’a bu sektörde daha fazla güç kazandırmaktır.

Tayland Blockchain Topluluk Girişimi’nin oluşturulmasını başlatan organizasyon Siam Ticaret Bankası önderliğindedir. Bangkok Bank, Krung Thai Bank Halka Açık Şirket Limited Şirketi, Krungsri Ayudhya Bankası, Kasikorn Bankası, Kiatnakin Bankası, CIMB Thai Bankası, TMB Bankası, TISCO Bankası, Thanachart Bankası, Tarım ve Tarım Kooperatifleri Bankası, UOB Bankası, Standard Chartered Bank (Tayland) ve Devlet Tasarruf Bankası katılımcı ortaklar arasında bulunuyor.

Proje Tayland Ticaret Bankası tarafından yönetilecek ve danışmanlık firmaları olarak IBM ve Accenture’ı seçmiştir. Tayland’ın SCB bankası daha uzun bir süredir daha iyi işlem süresi ve daha düşük ücretler için blok zinciri uygulamasına ilgi gösteriyor. Tayland Asyalı rakipleri ve lider ülke olmaya giden Malta gibi ülkeler ile bu alanda da yarışmak isteyen uzmanlarla dolu bir ülke.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Uğur Acar
28 yaşındayım, 6 senedir gazetecilik yapıyorum ve kripto para yatırımcısı olmamdan ötürü Bitcoin haberleri konusunda yazılarımı okuyucular ile buluşturuyorum. İngilizce biliyorum ve sürekli fotoğraf çekmek hobilerimden sadece bazıları.
error: Kopyalama Engellendi!