Kripto Para Haberleri

Tayland, Turizmi Desteklemek için Kripto Para Yatırımcılarını Destekleyecek

ABONE OL:

Pandemi süreci tüm dünyayı etkisi altına almışken bu süreçten en çok etkilenen sektörün de turizm sektörü olduğunu yine net bir şekilde görebiliyoruz. Bu etkiyi azaltmak ve en azından pandemi sonrası dönemde bir hareketliliğe imza atmak adına ülkeler de adım atmaya devam ediyor. Onlardan bir tanesi de Tayland ve atılan adım sayesinde kripto para sahipleri hedef alınıyor. Bunların başında Japon turistler geliyor çünkü en çok varlığa sahip olan kesim, Japon vatandaşlar olarak tespit edildi ve belirlendi.

Tayland, onlar için turizm cenneti kimliğini bir adım daha öne taşıyacak ve türlü indirim fırsatları ya da etkinlik çalışmaları ile birlikte dikkatini çekmeye çalışacak. Turizm sektörünün ne karda olumsuz etkilendiğini tahmin edebiliyoruz ve yalnızca bizim ülkemizde değil, turizme bağlı olarak büyük gelir elde eden ülkelerin tamamı için aynı urum geçerlidir.

Tayland’ın bu hamlesi Japon turistlerin ilgisini ne ölçüde çekecek bilinmez ancak kripto varlık sahiplerini hedef alıyor olmaları büyük bir önem arz ediyor. en azından bu ülkenin, dijital paraları ne karda önemsediğini ve kabul ettiğini net bir şekilde görebiliyoruz.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  2018'in Kötü Bir Yıl Olduğunu Gösteren 6 Olay!

Pandemi Sonrası Hareketlilik için Adımlar Atıldı

Hükümetler, birçok alanda kripto varlıklar ile ödeme almayı kabul ediyor. Tayland, bunun en değerli örneklerinin başında geliyor ve yalnızca turizm sektörü için değil, hava yolları firmaları için de bu durum geçerlidir.

Büyük firmaların kripto paraları desteklemesi ve alımlarını bu paralar üzerinden yapması da önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkıyor. Henüz ülke olarak biz bu tür bir adım atmadık ancak yakın gelecekte inanıyoruz ki dijital varlıklar çok daha kıymetli ve çok daha tercih edilir bir hal alacaktır. Pandemi süreci ile birlikte olumsuz etkilenen piyasaları hareketlendirmek ve ilgili sektörlere değer katmak adına yapılan çalışmaları yakından takip ediyoruz. Tayland, bu konuda ilk adımı atan ülkelerden biri oldu ve turizm sektörü için doğru hamleler yapıldığını da belirtmek gerekiyor.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu