Kripto Para Haberleri

Tayland’da Kripto Para Yasakları Devam Ediyor

Düzenleyici kuruluştan gelen açıklamalar doğrultusunda Tayland’da bazı kripto paraların borsada işlem görmesi yasaklandı. Yani herhangi bir şekilde listelenmeyecekler ve aksi bir durum söz konusu olduğu takdirde yaptırım uygulanacak. Aralarında Dogecoin de var ve sosyal medya destekli para birimleri ile ilgili bu ilginç karar ortaya çıkmış durumda.

Borsalar uyarıldı ve liste onlara da ulaştırıldı. Bu listede yer alan para birimleri için 30 gün süre verildi. Borsalar, 30 gün içerisinde listelemeyi iptal edecek ve konu hakkında düzenleyici kuruluşa bilgi vermek durumundalar. Bu kararın neden alındığı ya da altında yatan neden henüz açıklanmış değil ancak büyük tepki gördüğünü ifade etmek gerekiyor.

Sosyal medya destekli meme para birimlerinden biri olan Dogecoin, an itibarıyla en popüler varlıklardan biri ve az önce de dile getirdiğimiz gibi listede onun ismi de yer alıyor. Bu yasaklar pek de tasvip ettiğimiz gelişmeler değil ve ne yazık ki birçok ülke bu konuda benzer adımlar atmaya devam ediyorlar.

Küçük Ölçekli Paralar Listelenmeyecek!

Sosyal medya destekli, küçük ölçekli ve nereden güç aldığı belli olmayan para birimlerinin borsalarda listelenmesi yasaklandı. Tayland, aldığı bu ilginç karar ile birlikte kısa süre içerisinde sosyal medyada gündeme gelmeyi başardı. Az önce de ifade ettiğimiz gibi en popüler meme parası olan Dogecoin de bu listede yer alıyor.

Tayland’ın attığı bu adım yatırımcıları da tedirgin etmiş durumda. Borsalar için ise 30 günlük bir süre tanındı ve bu süre zarfında herhangi bir işlem yapılmadığı takdirde borsalara yaptırım uygulanacağı ifade edildi. Bu tür haberlere çok sık rastlıyoruz ve altında yatan nedenleri anlamak ya da tahmin etmek pek de kolay olmuyor.

Tayland’ın bu hamlesi ile birlikte borsalar nasıl etkilenecek ya da yatırımcılar ne tür bir zarar görecek bilinmez ancak birçok yatırımcıya göre alınan bu karar mantık dışı ve an itibarıyla yatırımcılar ile birlikte borsaların da tepkisi devam ediyor.

İlgili İçerik: Kripto Paralara Yaptırım Uygulanırsa Ne Olur?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu