Tayland’da yeni gelişme: Bitcoin sahibi çift gizleniyor

1 Dakikada Okunabilir


Phuket kıyılarında Bitcoin sahibi Chad Elwartowski ve kız arkadaşı Supranee Thepdet tarafından inşa edilen denizaşırı kıyı şeridi Tayland Donanması tarafından ele geçirildi ve ortadan kaldırıldı.

Çiftin deniz evi olan 20ft yüksekliğindeki yapısını sökmek için haftasonu boyunca açık denizdeki mini çiftliklere üç adet deniz aracı gönderildi.

Elwartowski, kendilerinin herhangi bir yasayı ihlal etmediklerini ve Tayland tarafından bu tür adım atılmasının arkasında nedenler olduğunu ancak kendilerinin bu konuda asla suçlanmaması gerektiğini düşünüyor. Kripto para sahibi olan 2 sevgilinin bu konuda idam ile karşı karşıya kalmaları bile ceza alacaklarından dolayı mümkün iken, Elwartowski ve kız arkadaşının kaçmaya devam ettiği ve henüz yakalanmadıkları iddia edildi. (doğrulanmadı)

TEK AİLELİ BİR SAHİL ŞERİDİ, ORTALAMA AMERİKAN EVİNİN MALİYETİNDEN DAHA AZ BİR ORANDA ULUSLARARASI SULARDA İSTİKRARLI BİR ŞEKİLDE YÜZEBİLDİĞİNİ KANITLADI.

Taylandlı yetkililer, yapının Tayland’ın 200 kilometrelik seçkin ekonomik bölgesinde inşa edildiğini ve bu nedenle de egemenliğinin ihlal edildiğini iddia ediyorlar. Okyanus inşaatçıları, kabinin uluslararası sularda ve Tayland’ın yetki alanı dışında kalmasını iddia ederek bunu reddetmektedir.

Çift, ülkenin egemenliğini ihlal etmekle suçlandı ve gizlenmeye başladı. Tayland, dünyanın gelişmiş ülkelerinden birisi olarak gözükse de idam cezası ve kralın elinde çok fazla yetki olmasından dolayı tepki çeken ülkeler arasında. Ülkede idam cezası nedeniyle ”insan haklarından” söz etmek pek mümkün olmasa gerek.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
322
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
322
Şaşkın
Lol Lol
40
Lol
Harika Harika
322
Harika
Korkunç Korkunç
282
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!