Kripto Para Haberleri

Tayvan, Sigorta Politikalarında Blockchain Kullanacak

ABONE OL:

Tayvan’ın mali düzenleyicisi yakın zamanda 11 sigorta şirketine, sigorta poliçesi düzenlemesini ve modifikasyonunu basitleştiren bir blockchain ağını denemeleri için onay verdi. Blockchain sigorta şirketlerine ve sigorta alıcılarına yeni bir verimlilik seviyesi ve uzun vadede potansiyel olarak maliyet tasarrufu sağlayacak.

Birbirine Bağlı Sigorta İçin Blockchain

Finansal hizmetler, 2008 yılında Bitcoin ile başlayan blockchainlerin ortaya çıkmasından bu yana en fazla kesintiye uğramış tek endüstridir. Bu gruba ek olarak, Tayvan’ın sigorta endüstrisi kullanıcılarına yeni bir kolaylık derecesi sunmaya hazırlanıyor.

Çeşitli sigorta şirketlerinde birden fazla sigorta poliçesi olan bir kişi, diğer sigortacıların bu blockchain ağının bir parçası olduğu göz önüne alındığında, sadece bir sigorta poliçesi için hak talebinde bulunarak poliçe talebini tetikleyebilir. Herhangi bir değişiklik tek bir başvuru yoluyla yapılabilecek. Blockchainin faydaları sadece müşteriler için değil aynı zamanda sigorta şirketleri için de çok fazladır.

Örneğin blockchain, uzun süredir devam eden bir hayat sigortası poliçesi olan birinin, vefat etmeden günler önce diğer sigorta şirketleri ile birkaç politika daha satın aldığı tespit edilirse, sigortacıların aksi takdirde yakalanması zor olan sahtekarlıkları aktif olarak takip etmelerini sağlayacaktır.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Volkswagen Blockchain Projelerini Test Ediyor

Allianz gibi birçok sigorta şirketi süreçlerini iyileştirmek için blockchaini denemiştir. Sigorta dolandırıcılığı önlemek ve iddialar için evrak işlerini kolaylaştırmak için birlikte çalışma yeteneği olması uzun vadeli olarak maliyet tasarrufu sağlayacaktır.

Finansal Dolandırıcılık ve Blockchain

Finans dünyasının blockchain’e bu kadar takılmasının nedeni teknolojinin sektör çapındaki çabaları birleştirme yeteneğinden kaynaklanıyor. Bundan önce birlikte çalışmak, önemli miktarda insan sermayesi ve iletişim gerektiren sıkıcı bir işti.

Blockchainlerde bu, karşılıklı veri tabanı olarak ikiye katlanan paylaşılan bir ağ üzerinden yapılabilir. Kara para aklama ve finansal sahtekarlığı azaltılabilir böylece blockchain bu faaliyetleri çözemeyen finansal kurumlar için kayıpları azaltır.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu