Bitcoin Haberleri

Tecrübeli analist sevindirici haberi patlattı: Bitcoin için artık tek yön yukarı!

Bitcoin neredeyse bir aydır 20.000 doların yakınında işlem gördükten sonra bugün 20.000 doların üzerine çıktı. Lider kripto para, Aralık 2017’de kaydedilen 19.783 dolarlık bir önceki tüm zamanların en yüksek fiyatını 1 Aralık 2020’de 19.888 dolara yükselerek kırmıştı. Bitcoin bugün ilk olarak 19,888 doların üzerine ve daha 20.000 doların üzerine çıktı. BTC bu rekor seviyeye ulaşmak için bugün 19.278 dolardan başlayarak 20.800 dolara kadar yükseldi.

Yeni yatırımcılar bu kaçan trene binmeye çalışırken Binance ve Coinbase gibi en büyük kripto para borsalarında kar toplayanlar tüccarların sayısı artmaya başladı ve lider borsalar gelen trafik akışıyla başa çıkmakta zorlandıklarını açıkladı.

Son dakika! Bitcoin tekrardan liderliğe geçti!

12 yıllık boyunca keskin yükselişler ve daha keskin düşüşler gören Bitcoin’in son rallisi PayPal’ın ağlarında BTC ve diğer kripto paraları kullanımına destek ekleyeceğini açıklamasının ardından hız kazandı. Covid-19 düşüşlerinin yaşandığı Mart ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükselen Bitcoin bugünkü ani sıçrama ile yıllık olarak %170’ten fazla değere kazandı.

Yatırımcılar şu anda Covid-19’un hem ABD’de hem dünya genelinde yarattığı ekonomik sorunlar, belirsizlik ve büyük hükumet harcamalarını takip ederek enflasyon risklerine karşı bir korunma olarak Bitcoin satın alıyor.

Tecrübeli analist Bitcoin’in yönünü açıkladı

20.000 dolarlık direnç seviyesi AJ Bell’in ünlü analisti Laith Khalaf’ın açıklamalarından kısa bir süre sonra geldi.

Laith Khalaf:

Bitcoin bu yıl keskin bir şekilde yükseliş yaşadı ama daha önce hiç bu seviyeleri görmemiştik. Bitcoin en son rekor seviyeye yükseldiğinde, derhal büyük bir düşüş yaşadı. Bitcoin vahşi fiyat hareketlerine maruz kalır ve bu nedenle bu alana yatırım yapmayı düşünen herkes yatırımlarını karşılayabilecekleri miktarlarda ya da kaybetmeyi göze alabileceklerini miktarlarda yapmalıdır.

Mevcut para birimi sisteminin dijitalleştirildiği bir dünyada Bitcoin’in oynaklığı çok yüksek olduğundan dolayı ne kadar bir fiyata yükseleceğini ya da düşeceğini belirlemek çok zordur.

Bitcoin

Küresel kripto para borsası Luno’nun CEO’su Marcus Swanepoel:

Bitcoin’in 20.000 dolarlık direncini geçmesi tarihi bir olaydır, ancak rekor kıran her olayda olduğu gibi aslı soru: Sırada ne var? olacaktır

Ekonomik belirsizliklerle geçen bir yılda Bitcoin, altın ve hisse senetlerinden daha iyi performans göstererek düşüşlerinde tereddüt etmedi. Bu nedenle 2021’de daha fazla artış olacaktır.

Bitfarms’tan Emiliano Grodzki:

Bir aydan kısa bir süre içinde Bitcoin iki kez tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı ve bugün uzun zamandır beklenen 20.000 dolarlık direnci kırdık. Hiç şüphe yok ki bu yükseliş kripto para tarihinde bugüne kadarki en heyecan verici dönem olduğumuzu kanıtlıyor.

 Eski BBC ve ITV katılımcısı ve The Crypto Trader’ın yazarı Glen Goodman:

Bitcoin tarihi tüm zamanların en yüksek seviyesinden satın alan insanlar için büyük bir uyarısı var:

Bitcoin fiyatında uzun vadeli olarak iyimser olsam da 4 yıl önce Bitcoin’in yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığı zaman da günümüze benzer bir durum yaşadık. 3 yıl önce Bitcoin sadece iki hafta içinde değerinin üçte birini sildi.

Elbette tarih her zaman tekerrür etmeyebilir ama tetikte olmak gerekiyor. Piyasa, çok büyük riske giren kişiler alçakgönüllülük konusunda çok sert bir ders verir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu