Anasayfa Sektörel Tecrübeli İsim Açıkladı: Kripto Alanına Yatırım için İyi Bir Zaman!

Tecrübeli İsim Açıkladı: Kripto Alanına Yatırım için İyi Bir Zaman!

Sektörel

Risk sermayedarı Katie Haun, şu anda "kripto alanına yatırım yapmak için iyi bir zaman" olduğunu dile getirdi.

Tecrübeli İsim Açıkladı: Kripto Alanına Yatırım için İyi Bir Zaman!

Web3 odaklı 1,5 milyar dolarlık bir risk sermayesi fonu olan Haun Ventures'ın kurucusu ve CEO'su olan risk sermayedarı Katie Haun, Perşembe günü Techcrunch Disrupt'ta kriptonun geleceğine ilişkin iyimserliğini paylaştı.

Haun, daha önce Silikon Vadisi merkezli bir risk sermayesi şirketi olan Andreessen Horowitz'in genel ortağıydı. Ayrıca, Coinbase yönetim kurulunda da görev yaptı. Risk sermayedarı olmadan önce 10 yılını ABD Adalet Bakanlığı'nda federal savcı olarak geçirdi.

Haun, risk sermayesi fonlarının kripto yatırım stratejisi hakkında şunları söyledi: 

Sanırım dışarıda kriptonun cırcır böceklerinin cıvıltısı olduğuna dair bir algı var. Kendimizi çok meşgul buluyoruz ancak yaptığımız şeylerden biri de piyasa düzeltmesini görmek ve bazı dağıtımlar yapmak için bilinçli bir şekilde beklemek oldu. 

Haun, şu ifadeleri kullandı:

Bunun kulağa biraz tuhaf geleceğini biliyorum ancak bu ayı piyasası sırasında kripto alanına yatırım yapmak için gerçekten iyi bir zaman olduğunu düşünüyoruz.

Haun, SEC'e karşı açılan son davalar da dâhil olmak üzere kripto alanındaki bazı olumlu düzenleyici gelişmeleri vurgulamaya devam etti. Buna ek olarak Kongre'nin işin içine girdiğini, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinin alana girdiğini, stablecoin piyasasının büyük ölçüde büyüdüğünü ve İç Gelir Servisi'nin (IRS) kripto vergi rehberliği yayınladığını belirtti. 

Haun, şunları vurguladı:

Aslında önceki döngülerde, kriptonun bu döngüden daha kaçınılmaz olduğunu hiç hissetmedim ve bu kriptoda bulunduğum dördüncü döngü.

Kripto düzenlemeleriyle ilgili olarak Haun, "küresel olarak neler olup bittiğine dair resmin daha parlak olduğunu" belirtti. Haun, şunları ekledi: "Şu anda G20 ülkelerinin çoğunluğu kripto çerçeveleriyle ilerliyor çünkü ekonomik teşviklerle eşleştirilmiş kriptografinin kaçınılmazlığını anlıyorlar."

Tecrübeli İsim Açıkladı: Kripto Alanına Yatırım için İyi Bir Zaman!

Haun, SEC'in Yaptırım Merkezli Yaklaşımına Tepki Gösterdi

Haun, SEC Başkanı Gary Gensler'i kripto sektörünü düzenlemeye yönelik yaptırım merkezli yaklaşımı nedeniyle özellikle eleştirerek, "Gary Gensler yönetimindeki SEC'in kendi yetki alanlarını gerçekten çok geniş bir şekilde ele aldığını düşünüyorum. Hata yapmayın. Bu sadece kripto değil; yapay zekâ, iklim ve ABD ekonomisini ilgilendiren diğer büyük politika soruları." diye uyardı.

Haun, şu ifadeleri kullandı:

Bence bu biraz endişe verici çünkü sistemimiz bu şekilde kurulmadı. Ve bence bu yüzden bazı federal yargıçların 'Bir saniye, bu çok ileri bir adım' demeye başladığını görmeye başladınız.

Haun, düzenleyici belirsizliğe ve SEC gibi bazı düzenleyicilerin baskılarına rağmen VC şirketinin, ABD şirketlerine yatırım yapmaktan caymadığını söyledi:

Bu ülkede yasa ve yönetmeliklere mahkemeler ve Kongre karar veriyor. Bağımsız kurumlar tarafından karar verilmez. Yani bir kurumun bir şey söylemesi onu gerçekten kanun yapmaz. Ve bence pek çok insan bunun farkında değil. Bu nedenle ajansların ve hükûmetin belirli kollarının - ve bu arada farklı yönetimlerin de çok ama çok karıştığını gördük.

Tecrübeli İsim Açıkladı: Kripto Alanına Yatırım için İyi Bir Zaman! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Zettelkasten Coin (ZTTL) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik