Anasayfa Sektörel Tecrübeli İsim Uyardı: Büyük Bir Kripto Çöküşü Yolda Olabilir!

Tecrübeli İsim Uyardı: Büyük Bir Kripto Çöküşü Yolda Olabilir!

Sektörel

Messari'nin CEO Ryan Selkis, kripto para piyasasında büyük bir çöküş yaşanabileceğine dair uyarıda bulunuyor.

Tecrübeli İsim Uyardı: Büyük Bir Kripto Çöküşü Yolda Olabilir!

Bazı insanlar uzun süren kripto kışının sona yaklaştığına inanırken, Messari CEO'su Ryan Selkis için durum böyle değil.

Mevcut durumun 2019'da gözlemlenenden daha kötü olduğunu savunan Selkis, piyasanın yakın gelecekte ek bir geri tepme yaşayabileceğini düşünüyor.

Ayı Piyasaları Daha Uzun Sürebilir

Selkis, X üzerinden yaptığı bir paylaşımda, kripto para katılımcılarını "maksimum acı" beklemeleri konusunda uyardı. Ona göre ayı piyasaları, istediğimizden daha uzun sürebilir ve daha derine inebilir. 

Tecrübeli İsim Uyardı: Büyük Bir Kripto Çöküşü Yolda Olabilir!

Selkis, topluluk bazı kapitülasyonlara tanık olduğunda bir "yeniden doğuşun" geleceğine inanıyor. Aslına bakılırsa sektörde böyle bir olay yaşanmadı. Terra çöküşünün, Celsius Network iflasının ve FTX felaketinin, milyarlarca yatırımcı kaybını tetiklediğini ve tüm dijital varlık sektörünün meşruiyetini baltaladığını hatırlayın.

Kripto para dünyasındaki mevcut duyarlılığın şimdiye kadar gördüğü en kötü durum olduğu sonucuna varan Selkis, "2019'dan daha derin. Kapanış hissi benim için 2015'ti." dedi.

Bitcoin'e yönelik yatırımcı duyarlılığının, 2023'te geçen yıla kıyasla önemli ölçüde iyileştiğini belirtmek gerekir. Bitcoin'e yönelik genel hissiyatı gösteren popüler BTC Korku ve Açgözlülük Endeksi, yılın ilk yedi ayında ağırlıklı olarak "Nötr" veya "Açgözlülük" bölgesinde yer aldı. Piyasadaki en son düzeltmenin ardından Ağustos ortasında "Korku" bölgesine girdi.

Fakat eski sektör liderlerinin sayısız felaketi nedeniyle "Korku" ve "Aşırı Korku"nun çok daha belirgin olduğu 2022 yılında durum çok daha farklıydı.

Tecrübeli İsim Uyardı: Büyük Bir Kripto Çöküşü Yolda Olabilir! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar