Bitcoin Haberleri

Tecrübeli Kâhin, 100.000 Dolarlık Bitcoin Tahminini Geri Çekti

Stock to Flow’un yaratıcısı Plan B, yakın zamanda bir açıklamada bulundu. Amiral gemisi olarak nitelendirilen Bitcoin’in, 2021 yılının ikinci ve üçüncü çeyreğine gelindiğinde 100.000 Dolar’a ulaştığını gördüğünü ifade etti. Tabi bu söylemleri de yükseliş benzetmesini temel alarak yaptığı ifade ediliyor.

Eğer bitcoin mevcut yörüngesinde ilerlemeye devam ederse Nisan ve Eylül ayları aralığında herhangi bir dönemde 100.000 dolar olabilir. Elbette bu bir tahmin ve netlik payı taşımıyor. 21 milyonluk arz sınırını ip ucu olarak belirleyen ve buna bağlı bir ön görüde bulunan PlanB, bakalım bu kez haklı çıkacak mı?

Bitcoin balon mu?

Bitcoin (BTC)

Makro yatırımcılar ile birlikte yine deneyimli yöneticiler de fiyat artışının abartılı olduğunu ve hatta balon olabileceğini dile getiriyorlar ve bundan duydukları endişeye şahitlik ediyoruz. Baupost kurucusu, yakın zamanda yaptığı açıklamada Bitcoin piyasalarının devam eden yükseliş hakkında yanlış bir izlenim ortaya koyduğunu ifade etti.

GDO’nun kurucu ortağı ise devam etmekte olan riske karşılık olarak destansı bir balon yorumlaması yaptı. Ayrıca aşırı değerlendirmelere karşı da yatırımcıları uyarmayı ihmal etmedi.

Diğer analistler ne diyor?

Bitcoin'de decoupling ve korelasyon nedir? Günümüzde neden çok önemlidir?

Bitcoin alanındaki analistler ise hali hazırda olumlu düşüncelerini korumaya ve yine bu düşünceleri piyasalar ve yatırımcılar ile paylaşmaya da hız kesmeden devam ediyorlar. Yolda sert düşüş düzeltmesi söz konusu olsa dahi Bitcoin’in sürdürülebilir bir büyüme elde edeceğini ve bunun mümkün olduğunu savunuyorlar. Bunun üzerine bahis oynayan ve aynı düşünceyi paylaşan çok sayıda analist olduğunu da bir kez daha hatırlatmak gerekiyor.

Bu arada ABD hükumeti teşvik programlarını genişletmeye devam ettiği sürece dolar değerini tabii ki kaybedecek ve bu durumda yatırımcılar da güvenli liman arayışına devam edecektir. Bitcoin de bu seçeneklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Yapılan tahminler ve ortaya atılan ön görüler şimdilik bu şekilde. İlerleyen dönemlerde bizi ne tür sürprizlerin beklediğini kestirmek ne yazık ki mümkün değil ve bu konuda en az yatırımcılar kadar bizler de heyecanlı bir bekleyiş içerisine girmiş durumdayız.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu