Kripto Para Haberleri

Teknik Kâhin: Bitcoin büyük ama DeFi çok daha büyük olabilir

Kripto para birimi sektöründe Bitcoin lider konumdadır, ancak merkezi olmayan finans (DeFi) kripto para birimleri de her geçen gün güçleniyor ve bu gelişim kripto paraların bir varlık sınıfı olarak büyüme yaşadığını kanıtlıyor. Kripto para birimleri arasında Bitcoin ve Ethereum’dan çok daha fazlası var…

DeFi ya da merkezi olmayan finans ticaret, krediler, faizler ve çok daha fazlasını mümkün kılan dijital ve aynı zamanda eşler arası finansal hizmet teknolojilerini ifade ediyor. Eski sistemler yerine halka açık blok zincirleri ve kripto para birimleri kullanan DeFi, geleneksel Wall Street aracılarını ortadan kaldırmayı hedefleyerek daha hızlı işlemler, 7/24 kullanılabilirlik, minimum veya 0 evrak süreçleri, tam şeffaflık ve denetlenebilirliği kolaylaştırma potansiyeline izin veriyor.

En iyi DeFi kripto para birimleri arasında Aave, Compound, Loopspring, Maker ve Uniswap var. Bank of America analisti Francisco Blanch kısa süre önce; “DeFi’nin modern finans ile karşılaştırılan en temel güçlü nokta olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Bu hafta ralli yapan ilk 5 DeFi tokeni:
Teknik Kâhin: Bitcoin büyük ama DeFi çok daha büyük olabilir 3

DeFi büyümeye devam ediyor…

Geçen ay, dünyanın en büyük kripto para endeks fonu olan ve hızla büyüyen Bitwise 10 Kripto Endeks Fonunun yaratıcısı Bitwise Asset Management, Bitwise DeFi Kripto Endeks Fonunun lansmanını duyurdu. Bu, DeFi para birimlerine erişmek için birincil fon aracının dünyaya geldiği anlamına geliyor. Yeni Bitwise fonu, DeFi hizmetlerine güç veren bir kripto varlık portföyü demektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Tekrardan 8500 Dolara Çıktı

Business Insider:

Merkezi olmayan finans, bir dizi merkezi ve düzenlenmiş bankacılık kurumunu genellikle Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan sistemler ve ürünlerle değiştirmeyi amaçlıyor.

Francisco Blanch:

Modern finans şu anda hizmetler ve işlevler sağlamak için merkezi noktalar olarak hareket eden güvenilir varlıkların temelinde çalışıyor. Buna karşılık, varlıklar tüketicileri korumak için düzenleniyor.

Ethereum
Teknik Kâhin: Bitcoin büyük ama DeFi çok daha büyük olabilir 4

Birçok DeFi konsepti, ikinci en büyük dijital varlık olan Ethereum üzerine inşa edilmiştir. Ethereum, akıllı sözleşme işlevselliğini destekleyebilen açık kaynaklı, blok zincir tabanlı dağıtılmış bilgi işlem platformudur. Bu, Ethereum ağının sadece Ether adı verilen bir kripto para birimini kullanmak yerine yeni kripto para birimlerinin çıkarılmasını, desteklenmesini ve yeni projeler için kitle fonu toplamayı mümkün kılıyor. Ethereum’u anlamanın en basit yolu, Ethereum’u muhtemelen her gün kullandığınız bir şey olan cep telefonunuz ile karşılaştırmaktır. Bir Android veya iOS telefonunuz varsa, bir Uber çağırmaktan yemek söylemeye kadar her türlü işlevi yerine getirebilir birçok uygulamalarınız vardır.

Business Insider:

Analistler, merkezi olmayan finans alanında önemli miktarda yenilik olduğu sonucuna varıyorlar. Ancak, şu anda ana akım finansmana yönelik maddi bir meydan okuma yok.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu