Analizler

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor

Bitcoin ve kripto para birimleri düşüş eğiliminde. Bitcoin için 2021 Nisan ayı 2017 Aralık ayının bir tekrarı olacak. Coinbase’in listelenmesinden birkaç gün sonra tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkan Bitcoin 18 Nisan 2021’de yaptığı düşüşten sonra kripto paraların sonu geldi gibi dedikodular çıkmaya başladı.

Bitcoin’in son düşüşünün nedeni tam olarak bilinmiyor, yine birkaç büyük aday var. Bunlardan ilki FXHedge tarafından atılan ABD Hazine Bakanlığının Bitcoin ile kara para aklayan şirketlere karşı dava açacağını söylediği tweettir. ABD Hazine Bakanlığı bu konu hakkında bir duyuru yapmadı, hatta yorum bile yapmadı. Ama FXHedge’in bu tweeti silindi.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Neye Göre Artar? 2021

Düşüşün ikinci olası nedeni ise Çin Xinjiang eyaletinde bulunan kömür madencilerinden birinde yaşanan talihsiz bir olaydan sonra yapılan denetimler sırasında elektriğin kesilmesidir. Çinli Bitcoin madencilerinin bu elektrik kesintisi ile BTC sattığı iddia ediliyor. Ayrıca bu elektrik kesintisi Bitcoin hash oranında keskin bir düşüşe neden oldu. Bitcoin hahs oranı madencilerin blok zincir ağını sürdürmesi ve yeni bloklar eklemesine yarar, yüksek bir hash oranı madencinin daha fazla bilgisayar gücü kullandığını ve böylece daha büyük bir ödül kazanmak için aç gözlü olduğunu gösterir.

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor 3

CBECI verilerin göre, Çin toplam Bitcoin hash oranının %65.08’ini elinde bulunduruyor, Xinjiang eyaleti ise toplam Bitcoin hash oranının %30.13’ünü oluşturuyor. Böylece Xinjiang, ucuz elektrik nedeniyle Dünya genelindeki en büyük madencilik havuzuna sahip bölge oluyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  EOS (EOS) Fiyat Analizi: Yüzde 11 Değer Kaybetti
Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
Kaynak: CBECI

16 Nisan’da bazı Çinli madencilik havuzlarının gücünü %20’nin altına düştüğü duyulması ile bu durum piyasalarda etkilerini göstermeye başladı. Raporlar 16 Nisan’da Bitcoin fiyatının %2.89 ve 17 Nisan’da %2.17 düşmesine neden oldu. 18 Nisan’da hash oranı düzelmiş olsa da Bitcoin’de panik satışları başladı ve BTC %6.43 değer kaybetti. Bitcoin 64.000 dolar 52.000 dolar kadar düştü ama ilerleyen saatlerde BTC toparlandı. Yine de bu düşüşte 4.87 milyar dolar pozisyon tasfiye oldu.

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
https://www.overbit.com/en/contracts/btcusd

Kripto para piyasalarındaki bu olumsuz durum fark edildi ve kısa süre önce PBoC (Çin Merkez Bankası) başkanı Li Bo Bitcoin’in alternatif bir yatırım varlığı olduğunu söyledi, ABD başkanı Joe Biden ise kripto para birimi düzenlemelerini hızlandırdı. ABD ve Çin arasındaki madencilik kapasite savaşı devam ediyor, ABD madencilik havuzları yapmaya devam ediyor ve madenciliği yasallaştırıyor, böylece Bitcoin’in piyasa değeri üzerinde bir savaş ortaya çıkmış oluyor. ABD’nin Ocak ayındaki hash oranı %3.44 iken bu oran Nisan ayında %7.44’e çıktı. Artık çok fazla şirket Bitcoin sahibi olduğundan ve Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullandığından dolayı, ABD ve Çin arasındaki gerilim artıyor. ABD için Bitcoin ve kripto para piyasası yerinde bir düzenleme olmadan çok kırılgan duruyor, bu durum BTC hash oranının çıkardığı son sorunlardan dolayı daha da büyüyor. ABD Menkıl Kıymet ve Borsa düzenleyicisi SEC ABD’de bir kripto para yasası olarak bir Bitcoin ETF’sini onaylayabilir, bir Bitcoin ETF’si yatırım yapmak için daha az riskli bir seçenektir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Çevre Katliamında Başrol Oynuyor

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Kripto para borsası Coinbase’in halka arzı bazı yatırımcılar için adeta kara kuğu oldu, çoğu kişi borsanın hisselerini aldı ve böylece COIN hissesi keskin yükseldi. COIN hissesinin başlangıç fiyatının kapanış fiyatından daha fazla olması fiyatların daha da düşeceği hakkında erken bir uyarıydı, ama asıl düşüş Coinbase yöneticilerinin hisselerinin neredeyse %100’ünü 4.6 milyar dolar karşılığında satmasından sonra geldi. Bu piyasa büyüyen korkuyu körükledi, yatırımcılar ve tüccarlar kripto yatırımları ve kripto ticaretlerinde daha geleneksel bir yaklaşıma geri döndüler.

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
Kaynak: Twitter, Dereck Coatney

Tüm bunların bir sonucu olarak son günlerde kripto para piyasalarında sıklıkla kullanılan “Korku ve Aç Gözlülük Endeksi” 22 Ocak’tan beri ilk kez 50’nin altına düştü, o zamanlar Bitcoin “Korku” döneminde ve 32 bin dolardan işlem görüyordu.

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
Kaynak: Btctools

Korku ve Aç Gözlülük Endeksi genellikle bir boğa koşusunun öncesinde çıkar ve günlük Bitcoin grafiği ise piyasanın güçlü bir boğa sinyalini beklediğini gösteriyor. Bu, şu anda yatırımcıların piyasaya akın ederek Bitcoin almamasının bir diğer nedenidir, sonuçta 30 Nisan Bitcoin vadeli işlemlerinin son günüdür ve bir önceki vadeli işlem bitiş gününde Bitcoin %21’lik bir düzeltme yapmıştı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  CoinMetrics 25. Ağ Durumu Raporu

Bitcoin (BTC) fiyat analizi

Teknik analize gelecek olursak günlük Bitcoin grafiği RSI indikatörünün alt çizgisine geliyor ve EMA 50’nin altında.

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor 4

BTC/USD kuru yükselen paralel kanalın altına düştü ve 1.75 Fibonacci Pitchforkunda destek buldu. Bitcoin bu seviyenin üzerinde kapanış yaparsa, 50700 dolara doğru düşüş trendine devam edecektir. Bu seviyenin altında ise 41.000 dolar ila 43.000 dolara arasındaki güçlü bir birikim bölgesi var.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Neye Göre Düşer?

4 saatlik Bitcoin grafiğinde simetrik üçgen modeli oluştu ve üçgen düşüş trendinde, bu yüzden 50.700 dolara doğru düşüş hareketi devam edebilir.

Teknik Kâhin: BTC 41.000 dolara düşme ihtimali olsa da şu an bu eğilimi göstermiyor –
https://www.overbit.com/en/contracts/btcusd

Şu anda Bitcoin’in ayı dönemine girdiğine dair herhangi bir sinyal yoktur, bu hareketler hala düzeltme olarak farz ediliyor, yatırımcılar arasındaki satın alım gücü Bitcoin fiyatını yükseltecektir. Kripto para piyasası ve Bitcoin küresel finansal sistemin bir parçası olacaktır ve böylece Bitcoin ve tüm kripto paraların toplam piyasa değeri bir önceki tüm zamanları en yüksek seviyesi olan 2.127 trilyon doları geçecektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu