Altcoin Haberleri

Teknik Kâhin: Dogecoin ve Ethereum’un Geleceği 2021

Blockchain teknolojisi bilgisinin eksik olduğu 2009’dan beri kripto para birimleri dikkate değer bir evrim geçirdi. Bunun kanıtı, halihazırda blok zinciri uygulamayı düşünen sektörlerin sayısıdır: Otomotiv, finans, sağlık, turizm, çevre, ilaç gibi.

Bu fenomen, yeni bir ödeme modeli inşa etmemiz için bize ilham veren teknolojik gelişmelere toplumun katılımını göstermektedir.

Kripto Paraların İş Dünyasında Büyümesi:

Modern iş dünyasında gördüğümüz popüler trendlerden biri, çalışanlarına şirket kârından pay vermektir. Popüler İş Astrologu ve Astro-İşletme Stratejisti Hirav Shah, kripto para birimlerinin muazzam büyümesi göz önüne alındığında, yeni çalışanlara hisse senetleri olarak bir kripto para vermenin yeni büyük trend olacağına inanıyor.

İşletme Stratejisti Hirav Shah; “Gördüğümüz şey, ilk zamandan beri kripto paraların büyümesinden bir servet kazanan yatırımcılar için finans alanında bir devrimdir.” dedi.

2021 Kripto Para Trendleri:

 • 2021’in ortalarına doğru ilerlerken, sektördeki yeni kripto para birimleri ve trendleri şimdiden şekilleniyor.
 • Bitcoin’in yaratılmasından bu yana, yüzlerce ve hatta binlerce kripto para yavaş yavaş toplumdaki yerini buluyor. Örnekler arasında Litecoin, Monero, Dogecoin ve Ethereum var.
 • Fast food zincirleri, büyük teknoloji firmaları ve önde gelen içecek şirketleri bile kripto para birimlerini benimsiyor.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Roger Ver: Ethereum ICO’lar İçin Harika Bir Platform

PayPal ve Starbucks da dahil olmak üzere 5 büyük şirket, yüksek fiyat değişikliği uyarılarına rağmen Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini ödeme olarak kabul ediyor.

Ethereum (ETH) Geleceği 2021

Ethereum (ETH)

 • Ethereum piyasa değeri: 384 milyar dolar
 • Ethereum nedir? En iyi kripto para birimi unvanı için başka bir yarışmacı varsa, bu Ethereum’dur. Ancak Ethereum, Bitcoin ile rekabet etmez. Birçok sözde kripto para biriminin Bitcoin gibi basit para birimleri olmadığına dikkat etmek önemlidir.

Ethereum gibi bazıları, kripto para bileşeni de olan benzersiz teknolojilerdir. Ethereum’un durumunda, para birimi Ether olarak adlandırılır ve Ethereum platformunda çalıştırılan uygulamalarda kullanılabilir.

Ethereum, bu akıllı sözleşme platformları olarak bilinen bu kripto para iç sektöründe liderdir. Bitcoin’in tek kullanım durumu bir para birimi olmak için yaratılmasıdır, Ethereum 2015 yılında Vitalik Buterin tarafından daha büyük ve daha geniş hedeflerle kurulmuştur.

Ethereum’un üzerinde çalıştığı blok zinciri programlanabilirdir, yani programları veya uygulamaları merkezi olmayan bir şekilde aynı anda milyonlarca bilgisayarda çalıştırabilir. Bu, teknoloji ve finanstan oyunlara ve koleksiyonlara kadar birçok olası kullanım senaryosunun kapısını açarak Ethereum’u çekici bir yatırım haline getiriyor.

 • Ethereum nasıl satın alınır: Büyük kripto para borsalarında, Robinhood ya da PayPal üzerinden ETH satın alabilirsiniz.
 • Ethereum Fiyatı: Geçtiğimiz yıl, Ethereum’un fiyatı yaklaşık 200 dolardan 2.000 doların üzerine çıktı. Geçen hafta itibariyle 4.300 doların üzerine çıktı. Bugün ise ETH 3.500 dolar civarında.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Yeni kripto para birimlerinden SafeMoon, bir anda değer kaybetmeye başladı

İlgili İçerik: Ethereum (ETH) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Dogecoin (DOGE) Geleceği 2021

Dogecoin (DOGE)

 • Dogecoin piyasa değeri: 74,2 milyar dolar
 • Dogecoin nedir? Dogecoin kendisini “eğlenceli ve arkadaş canlısı internet para birimi” olarak tanımlıyor. 2013 yılında yazılım geliştiricileri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından bir Bitcoin’in hiciv ve kripto paraların patlayan popülaritesi olarak başlatılan Dogecoin temelde maskot olarak Shiba Inu köpeğini belirleyen bir Bitcoin klonudur.

Dogecoin’in gerçek bir kullanımı yoktır (bazı insanlar bunu sosyal medyada küçük bahşişler vermek için kullanıyor olsa da), ancak birkaç ay önce bir kuruşun altındaki bir Dogecoin’in fiyatı bugün yaklaşık 0,50 dolara yükselten büyüyen bir hayran kitlesi var. Böylece Dogecoin piyasa değerine göre en iyi kripto para birimlerinden biridir.

Dogecoin, şimdi “şaka odaklı kripto parası” alanı olarak da bilinen yeni bir şeyi de başlattı. Bir sonraki büyük şaka odaklı kripto parayı arıyorsanız, Mart 2021’de piyasaya sürülen ve halihazırda bir milyondan fazla kullanıcısı olan SafeMoon’a ya da Shiba Inu’ya bakabilirsiniz. SafeMoon, tokenlerini satan herkesten %10’luk bir ücret alıyor ve bu ücreti diğer token sahiplerine dağıtıyor. Böylece SafeMoon insanları satın almaya ve tutmaya teşvik ediyor. Shiba Inu ise, direk Dogecoin’e rakip olan bir kripto para birimidir ve fiyatının 0.1 dolara gelmeden önce Dogecoin’in piyasa değerini geçme potansiyeli olduğunu söylüyor. Ayrıca Shiba Inu, Dogecoin’in sınırsız arzına karşılık sabit arza sahiptir.

 • Dogecoin Nasıl Satın Alınır: Dogecoin’i Robinhood’dan, Binance ve Kraken gibi büyük kripto borsalarından satın alabilirsiniz, ancak Coinbase’de mevcut değildir.
 • Dogecoin Fiyatı: 2021’in başlarında, Dogecoin 0,05 dolar seviyesini ilk kez geçti, ardından Nisan ayında aya çıktı ve son zamanlarda 0,50 dolar civarından işlem gördü.
Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Ripple ODL GBP’ye Destek Ekledi

2019’da yapılan bir Twitter anketinde Elon Musk Dogecoin CEO’su seçildi. Ayrıca Elon Musk uzun süredir Dogecoin’in destekçisi oldu ve birden fazla kez Dogecoin fiyatının yükselmesine yardımcı oldu. Elon Musk düzenli olarak Dogecoin hakkında tweet atıyor ve geçen hafta kendini “Dogebabası” olarak adlandırdı.

İlgili İçerik: Dogecoin (DOGE) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Kripto Para Yatırımı Yapmak Mantıklı mı?

Kripto para birimleri insanları kendi bankaları ve ödeme yöntemleri olmaları açısından için güçlendirir. Başlıca zorluklar, yasal ve tekniktir. Kripto para birimlerinin nakit paranın yerini alıp almayacağına dair karar faktörü, kullanıcı tarafından benimsenmesidir. Ancak Kripto para birimleri tamamen hayatlarımıza entegre edildiğinde dünyayı anlama şeklimizi değiştirecektir.

İlgili İçerik: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu