Analizler

Teknik Kâhinden Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini

Litecoin (LTC) dün en yüksek 271.175 dolara çıktı ve en düşük olarak 255.382 dolara düştü. Litecoin (LTC) dün 271.175 dolardan kapandı. Litecoin, Cuma günü büyük kazançlarla Nisan ayını kapattı ve art arda yedi ay boyunca yükseliş hareketini sürdürdü. Nisan ayında 300 doların üzerine çıktı ancak ayılar fiyatı 270 doların altına çekti. Litecoin (LTC) artan popülaritesine ve kripto para piyasasında yaşanan son zamanlarda yaşanan artışa bağlı olarak, Nisan ayında kayda değer yükseldi ve bu hareketi LTC’nin 300 dolarlık seviyenin üzerine çıkmasına yardımcı oldu.

Ancak, lider kripto para Bitcoin’in üzerindeki artan baskı nedeniyle kripto para piyasası etrafındaki duyarlılık değiştiği için LTC’de yüksek seviyelerde kalamadı. Geçtiğimiz haftalarda Bitcoin, çeşitli faktörlerin bir araya gelmesi nedeniyle aşırı satış baskısı ile karşı karşıya kaldı ve piyasa hareketini tersine çevirerek düşüşe geçti. Bunu Litecoin (LTC) de takip etti ve fiyatlar 270 dolar seviyesine geri çekildi. Öte yandan geçtiğimiz Cuma günü hem Bitcoin (BTC) ve Litecoin (LTC) yükseldi ve piyasadaki olumlu haberlerin ardından kazanç sağladı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  9 Mart 2021 Ripple (XRP) Fiyat Analizi

Komodo (KMD) platformundan LTC desteği

Litecoin

Kısa süre önce Komodo (KMD) platformu, zincirler arası onaylamalar için Litecoin blok zincirini kullanmaya başlama planını duyurdu.

Komodo, BTC blok zincirinin güvenli, merkezi olmayan ve yüksek düzeyde bir güce sahip olduğu kanıtlanmış bir geçmişe sahip olduğundan dolayı zincirler arası onaylama yapmak için Bitcoin ağını kullanıyor. Bununla birlikte, Bitcoin ağında %51 saldırısı gerçekleştirmenin maliyeti son derece yüksektir ve bu da zincirler arası onaylamayı değiştirme ihtiyacını artırmıştır.

Dünya internete benzer dijital varlıkları benimserken, Bitcoin ağı daha pahalı ve daha sıkışık hale geliyor. Bu, Komodo ekibinin sürdürülebilir bir geleceğin yollarını keşfetmeye karar vermesiyle sonuçlandı ve Litecoin ağı otomatik olarak bir sonraki seçimleri oldu. Litecoin platformu bu ortak çalışmadan ayda 2,5 ila 3 BTC tasarruf sağlayabileceği için zincirler arası onaylamalarla uygun maliyetli olacağını düşünüyor. Litecoin ayrıca Bitcoin’den daha düşük karbon ayak izine sahiptir ve bu da kaynakların tüketimini azaltacaktır. Buan ek olarak Litecoin, Bitcoin’den yaklaşık dört kat daha hızlı blok süresine de sahiptir. Litecoin’in hash oranı merkezi değildir ve böylece ağa %51 saldırısı yapmak çok zordur. LTC fiyatı Komodo’nun bu açıklamasından sonra olumlu seviyelerde kaldı. Komodo platformu, geçişin haziran ayında gerçekleşeceğini söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Binance Coin (BNB) fiyatı ne kadar oldu? 28 Ağustos 2020

Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini

Teknik Kâhinden Litecoin (LTC) Fiyat Tahmini –

Destekler; 270.942 dolar, 265.123 dolar ve 262.214 dolar.  Dirençler; 279.670 dolar, 282.579 dolar ve 288.398 dolar. Pivot noktası ise 273.851 dolarda bulunuyor.

LTC / USD kuru 279 dolarda yükseliş eğiliminde işlem görüyor ve LTC grafiklerinde fiyatını konsolidasyonda tutan simetrik bir üçgen deseni oluşuyor. Genel olarak, Litecoin 288 – 270 dolar seviyelerinde dar bir işlem aralığında ve yukarı yönde bir kırılma olursa başlayacak yeni boğa ile Litecoin önümüzde haftalarda 315 ve 330 dolar seviyelerine kadar çıkabilir. Alt tarafta ise ana destek 265 dolardadır ve LTC’nin bugün 274 doların üzerinde kalması gerekiyor.

İlgili İçerik: Litecoin (LTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu