Anasayfa Rehber Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?

Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?

Rehber

Yeni bir ekolojik blockchain olan Evadore (EVA) hakkında tüm merak edilenler burada…

Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?

Evadore, gezegenin ve toplumun güvenliğinin ana hedef olduğu yeni bir ekolojik blockchain olarak karşımıza çıkıyor. Evadore, dünyamızdaki karbon emisyonlarını en aza indirmek ve mümkün olan sektörlerde bunu tamamen ortadan kaldırmak için oluşturulmuş, Ethereum tabanlı bir blockchain ağı olarak da nitelendiriliyor.

Dünyayı gelecek nesillere en iyi şekilde bırakmak ve dünya genelindeki çevre sorunlarına çözüm bulmak amacıyla hayata geçirilmiş bir rejeneratif finans (ReFi) projesi olan Evadore, "emisyonları sıfıra indirme" ve "karbonsuz bir dünya hedefine ulaşmaya yardımcı olma" konusunda lider olduğunu öne sürüyor.

Rejeneratif finans, finansal sistem ve uygulamaları çevresel ve sosyal sürdürülebilirlik ile uyumlu hale getirerek hem insanların hem de gezegenin refahına katkıda bulunmayı hedefleyen bir finansal yaklaşımdır. Bu yaklaşım; finansal işlemlerde yalnızca finansal verimliliği değil, aynı zamanda sosyal, çevresel ve etik faktörleri de göz önünde bulunduruyor.

ReFi, tamamen dünyanın iyiliğini amaçlayan bir finansal sistemdir. Hem küresel ısınmanın yol açtığı zararlar hem de insanlığın doğaya ve hayvanlara verdiği zararlar her geçen gün artıyor. Bu nedenle Evadore, ReFi ile küresel bir hareket başlatarak ülkelerin ekonomik sistemlerini ve devlet yönetim sistemlerini ReFi altında tamamen merkezileştirmelerine yardımcı olmak istiyor.

Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?

Evadore ekosisteminin bileşenleri şu şekildedir:

 • EvaLabs; blockchain girişimcilerini, mevcut startup'ları ve toplulukları bulur. Kendi ekosistemlerini geliştirmeyi amaçlayan endüstri projelerini finanse ederek çevrecileri bir araya getiren EvaLabs, söz konusu çevrecilere yatırım yapar, onları güçlendirir ve yönlendirir.
 • EvaChain, kullanıcıların kendi tokenlerini piyasaya sürmelerine ve kendi ilk token satışlarını oluşturmalarına imkân tanıyan merkeziyetsiz bir launchpad'dir. Evadore, genel token lansmanında size yardım edecek birçok başka özellik sunar.
 • GreenWallet, Eva Chain üzerine inşa edilmiştir ve kullanıcıların sahip oldukları tüm ağlarda kripto para birimlerini güvenli bir şekilde saklamayı amaçlamaktadır. Bu; çoklu para birimi desteğine sahip, önde gelen bir kripto cüzdanıdır.
 • EvaPay; tüm arkadaşlarınızdan, ailenizden veya müşterilerinizden ödeme alabileceğiniz dünya çapında bir kripto ödeme teknolojisidir.
 • Evadore Forest, karbon emisyonlarının azaltılmasına destek olmak için ekosistemde kurulan bir orman projesidir. Burada dünyaya salınan karbon emisyonlarını dengelemek amacıyla en yüksek oksijen salınımına sahip olan ağaçlar yer almaktadır.
 • EvaStore, satın alınan karbon kredilerinin doğrudan karbon emisyonlarını azaltmaya yönelik projelere aktarılacağı yerdir.
 • CarbonEva, günlük faaliyetlerinizden kaynaklanan karbon emisyonlarının miktarını hesaplayabileceğiniz ve günlük operasyonlarınızdan salınan karbon miktarını nasıl azaltabileceğinize dair öneriler alabileceğiniz bir uygulamadır.
 • EVA, Evadore platformunun yerel kripto para birimidir. 2023 yılının Eylül ayında piyasaya sürülen EVA, tüm Evadore sistemine güç vermektedir.

Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?

Evadore (EVA) Hangi Kullanım Alanlarına Sahiptir?

EVA, piyasada dikkat çeken bir kripto para birimidir. İşte söz konusu tokenin kullanım alanlarından bazıları:

 • Oylama: EVA token, sahiplerine Evadore ağındaki değişiklikler için oy kullanma fırsatı verir.
 • Ticaret: İnsanlar, kripto para borsaları üzerinden EVA token satın alabilir, satabilir ve takas edebilirler.
 • Ödeme: EVA token, Evadore ağındaki işlemler için ödeme yapmak üzere kullanılır.
 • Yatırım: EVA token, yatırım seçeneği olarak kullanılabilecek bir kripto para birimidir. Oldukça değişken olan EVA, tüm yatırımcılar için uygun olmayabilir. Kripto para birimlerine yatırım yapmanın avantajlarını ve dezavantajlarını anlamak çok önemlidir.

Evadore (EVA) Projesinin Avantajları Nelerdir?

Evadore (EVA), kendisini yatırımcılar ve traderlar için cazip bir kripto para projesi haline getiren çeşitli avantajlara sahiptir. İşte söz konusu projenin avantajlarından bazıları:

 • Düşük ücretler: Bitget'e göre, EVA'yı en yüksek güvenlik ve en düşük ücretler ile zahmetsizce satın alabilirsiniz.
 • Birden çok borsada mevcut olma: EVA, birkaç merkezi para kripto borsasında listelenmiştir. Bu da insanların EVA'yı satın almalarını, satmalarını ve takas etmelerini kolaylaştırır.
 • Çevre dostu blockchain: Evadore, gelişen uygulamaları ve sistemleri mümkün kılabilecek çevre dostu, ekolojik bilince sahip, merkeziyetsiz bir blockchain olmayı hedeflemektedir.

Evadore'un avantajlarının zaman içerisinde değişebileceğini ve herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce her zaman kendi araştırmanızı yapmanızın tavsiye edildiğini unutmayın.

Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir?

Evadore (EVA) Nasıl Satın Alınır?

Evadore (EVA), yazının hazırlandığı sırada Bitget, LBank ve BitMart gibi çeşitli kripto para borsalarında listelenmektedir. Söz konusu borsaların güncel listesine ulaşmak için CoinMarketCap veya CoinGecko gibi platformlardan birini ziyaret ederek arama çubuğuna "EVA" yazmanız ve "Piyasalar" sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır. Böylece EVA'yı listeleyen borsaları ve bu borsaların sunduğu işlem çiftlerini rahatlıkla görebilirsiniz.

Evadore (EVA) Nasıl Saklanır?

Evadore (EVA) tokenlerinizi saklamak için faydalanabileceğiniz çeşitli seçenekler vardır: İşte bunlardan bazıları:

 • GreenWallet: Evadore web sitesine göre; önde gelen tüm dijital para birimleri, GreenWallet ile güvenli bir şekilde saklanabilir ve yönetilebilir. GreenWallet kullanıcılarının, diğer kripto para birimlerini tutmak ve kullanmak istedikleri zaman ek cüzdanlar indirmeleri gerekmez.
 • Borsalara bağlı cüzdanlar: Kripto para borsası üzerinden EVA satın almanız halinde tokenlerinizi söz konusu borsa tarafından sağlanan bir cüzdanda saklayabilirsiniz.
 • Kişisel cüzdanlar: Tokenlerinizi EVA'yı destekleyen kişisel bir cüzdanda da saklayabilirsiniz. Bazı popüler seçenekler arasında MyEtherWallet, MetaMask ve Ledger Nano S bulunmaktadır.

EVA tokenlerinizin güvenliği, seçtiğiniz kripto para cüzdanının güvenliğine bağlıdır. Bu bakımdan kendi araştırmanızı yapmanız ve güvenli bir cüzdan seçmeniz gerekmektedir.

Karbonsuz blockchain tabanlı Evadore, yenilenebilir enerji kullanarak doğal çevreyi korumak için çok önemlidir. "Dünya için çevre dostu, herkes için hızlı!" sloganına sahip olan Evadore, yeşil bir gelecek ve daha sürdürülebilir yaşam tarzları yaratma hedefi doğrultusunda parlak bir gelecek vadetmektedir.

Teknolojiyle Doğayı Birleştiren Platform: Evadore (EVA) Nedir? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)