Anasayfa Altcoin Telefon Yok Sattı! Altcoin Fiyatı Böyle Fırladı...

Telefon Yok Sattı! Altcoin Fiyatı Böyle Fırladı...

Altcoin

ABD'de Saga telefonları tükenirken Solana (SOL) fiyatı yüzde 6 artışla 75 dolar seviyesinin üzerine çıktı.

Telefon Yok Sattı! Altcoin Fiyatı Böyle Fırladı...

Ethereum'un Layer-1 rakibi Solana bir kez daha güçlü bir geri dönüş yaptı. Yazım sırasında SOL fiyatı yüzde 6 artışla 76,04 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri 32,5 milyar dolar.

Solana, ABD'de Saga Satışını Tamamladı

Solana Mobile, heyecan verici bir gelişmeyle Saga telefonlarının Amerika Birleşik Devletleri'ndeki satışının tamamlandığını duyurdu. Şirket, bu olağanüstü yolculuğa katkıda bulunan herkese yürekten şükranlarını ifade ederek alınan güçlü desteğin altını çizdi.

Saga telefonları ABD'de limitlerine ulaşmış olsa da Solana Mobile, Avrupa'da hala satın alınabilecek birkaç telefon olduğu konusunda güvence veriyor. Bu başarı, Solana Mobile için önemli bir kilometre taşını işaret etmekte ve kullanıcılardan gelen güçlü talebi ve olumlu tepkiyi göstermektedir.

Telefon Yok Sattı! Altcoin Fiyatı Böyle Fırladı...

Solana'nın meme coin'i Bonk (BONK), geçtiğimiz ay yüzde 100'ün üzerinde olağanüstü bir artışa tanık oldu ve kripto meraklıları arasında bir faaliyet telaşına yol açtı. Saga'nın 8 Mayıs'ta piyasaya sürülmesinden bu yana söz konusu telefonun sahipleri, ücretsiz 30 milyon BONK airdrop'u almaya hak kazandı.

BONK'un değerindeki son artış, ilgi çekici bir arbitraj fırsatı yarattı. Airdrop, şu anda 877 dolar gibi şaşırtıcı bir değere sahip ve telefonun mevcut fiyatı olan 599 doları aştı. Bu beklenmedik arbitraj fenomeni, meme coin'lerin değişken dünyasına benzersiz bir dokunuş katıyor.

Solana kurucu ortağı Anatoly Yakavenko, BONK'a yönelik artan talep dolayısıyla Solana Saga telefonu için bir fiyat artışı bile önerdi. Bu ayın başlarında bir podcast yayını sırasında Yakovenko, Saga'nın piyasadaki mücadelelerini kabul etti ve cihazı birincil mobil cihazı olarak değil, kişisel olarak "NFT telefonu" olarak kullandığını açıkladı. Ayrıca, daha fazla Saga telefon modelinin piyasaya sürülmesinden de bahsetti.

SOL Fiyat Rallisi Devam Edebilir

Telefon Yok Sattı! Altcoin Fiyatı Böyle Fırladı...

Solana (SOL) fiyatı, Ekim ayının ortasından bu yana mega ralli yapıyor. SOL fiyatı, son iki ayda yaklaşık yüzde 300 değer kazandı. Bugünkü rallide SOL fiyatı 75 dolarlık kritik direnci aştı.

Kilit direnç 77,75 dolar seviyesine yakın ve bunun üzerinde başarılı bir kapanış, önemli bir SOL yükselişini tetikleyebilir. Sonraki kayda değer direnç, 80 dolar civarında yer alıyor. Bu seviyenin kırılması, SOL'un değerini yaklaşık 85 dolara doğru itebilir.

İlginç bir şekilde bu gerçekleşirse Solana, piyasa değeri bakımından XRP'nin yerini alabilir. Halihazırda Solana, XRP'nin 34,20 milyar dolarlık değerini yakından takip ederek yaklaşık 32,18 milyar dolarlık bir değerle kripto para piyasasında altıncı sırada yer alıyor.

Kaynak: CoinGape

Telefon Yok Sattı! Altcoin Fiyatı Böyle Fırladı... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar