Kripto Para Haberleri

Telegram Tüm SEC İddialarını Reddetti

ABONE OL:

Telegram ABD mahkemesine sunduğu yeni savunmada, çıkacak tokeninin ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından mal varlığı olduğu iddialarını durdurması gerektiğini bildirdi.

Salı günü New York Güney Bölgesi bölge mahkemesine gönderilen dosyada Telegram, SEC tarafından sunulan tüm iddiaları şirketin ve ekibinin doğası ve fon toplamanın tartışmasız detayları gerekçesiyle reddetti.

11 Ekim’de SEC, Telegram Grubuna ve diğer şirketlerine karşı, 1,7 milyar dolarlık Gram token satışına karşı acil bir sınırlama emri getirdi. İcra İdaresi Genel Sekreteri Stephanie Avakian, acil durum eyleminin “Telegram’ın ABD pazarlarını yasa dışı olarak satıldığı iddia edilen dijital tokenlerle doldurmasını engelleme amaçlı” olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, satılan Gram tokenleri çıkartılmadı ya da yatırımcılara dağıtılmadı. Gram tokeninin çıkartılması ve dağıtımı TON blockchaininin piyasaya sürülmesinde planlanmıştır. Ton, 31 Ekim’de açılacaktı, ancak SEC davasından dolayı bu tarih ertelendi.

Telegram ayrıca, federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekten kaçınmak için, SEC ile “gönüllü olarak iş birliğine açık olduğunu” iddia etti. Fakat SEC Telegram iddialarına göre “bu icra eylemini gerçekleştirmeden önce (rehberlik) sağlayamamıştır.”

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bu Hafta İzlenecek 5 Kripto Para Birimi: BTC, ETH, UNI, ATOM, COMP

Şirket, Gram tokenlerinin henüz yaratılmadığını vurguladı ve “tokenler çıkartılırsa ve federal menkul kıymetler yasaları uyarınca menkul kıymetler değil, bir para veya emtia olacağını” iddia etti.

Telegram, SEC’e bir kayıt beyanı açmadığını kabul etti çünkü “tokenin menkul kıymet olmadığını ve olmayacağını” belirtti.

Durum böyle olunca, şirket bölge mahkemesinden SEC’in davasını kapatmasını ve aleyhindeki iddiaları “ön yargılı olduğundan dolayı” reddetti.

Sorun, bir sonraki duruşmaya kadar, 18, 19 Şubat tarihine kadar karara bağlanmayacak. Duruşma ilk olarak 24 Ekim’e ayarlanmıştı, fakat duruşma tarihi her iki tarafın da konuyu araştırmaları için 18, 19 Şubat’a ertelendi. Telegram, hem TON blockchainin hem de tokeninin çıkartılmasını ertelemeyi kabul etti.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu