Anasayfa Altcoin Telegram Tabanlı Kripto Ticaret Botu Hack'lendi: Token Çakıldı!

Telegram Tabanlı Kripto Ticaret Botu Hack'lendi: Token Çakıldı!

Altcoin

Telegram tabanlı kripto ticaret botu Unibot'un hack'lenmesi üzerine token yüzde 40 oranında düşüş yaşadı.

Telegram Tabanlı Kripto Ticaret Botu Hack'lendi: Token Çakıldı!

Telegram tabanlı kripto ticaret botu Unibot'un, kullanıcıların kendi fonlarını platformdan taşımaya çalışırken saldırıya uğradığından şüpheleniliyor.

Unibot platformu, kullanıcıların cüzdanlarını merkeziyetsiz borsa Uniswap'e bağlamalarını kolaylaştırarak, popüler mesajlaşma uygulamasında mesaj göndermek gibi Telegram tabanlı araçları kullanarak token ticareti yapmalarına imkân tanıyor.

Etherscan verilerine göre; saldırgan, kullanıcıların kriptolarını taşıyor ve ETH ile takas ediyor gibi görünüyor. Scopescan; Unibot saldırganının, kripto ticaret botunun piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra FixedFloat coin karıştırıcısından gas ücreti olarak 1 ETH aldığını ortaya çıkardı.

Onchain analitik hesabı Lookonchain, saldırganın şimdiye kadar 600.000 doların üzerinde para çaldığını bildirdi.

Beosin Alert; hack'in temel nedeninin, bir saldırganın Unibot sözleşmelerine onaylanmış tokenleri aktarmak için 0xb2bd16ab() yöntemine özel kötü amaçlı calldata'yı geçirebileceği CAll enjeksiyonu olduğunu bildirdi.

UNIBOT Fiyatı Yüzde 40'tan Fazla Düştü

Telegram Tabanlı Kripto Ticaret Botu Hack'lendi: Token Çakıldı!

Kripto ticaret botunun tokeni olan UNIBOT'un fiyatı, saldırıya uğradığına dair raporlar üzerine yüzde 40'ın üzerinde düştü. Yazının hazırlandığı sırada UNIBOT fiyatı, 36,45 dolardan işlem görüyor.

Kripto ticaret botu platformunun arkasındaki ekip, yeni yönlendiricilerinden bir token onayı istismarı yaşadıklarını ve sorunu kontrol altına almak için yönlendiriciyi duraklattıklarını söyleyerek söz konusu saldırıyı doğruladı.

Ekip, ayrıca yeni yönlendiricideki hata nedeniyle kaybedilen tüm fonların telafi edileceğini doğruladı. Kullanıcıların anahtarlarının ve cüzdanlarının güvende olduğu da eklendi.

Kaynak: Cryptonews

Telegram Tabanlı Kripto Ticaret Botu Hack'lendi: Token Çakıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi 12 Türk Bitcoin Borsası
Rehber Burak Atik
Icrypex Nedir? Icrypex Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik