Anasayfa NFT Telekom Devinden Ses Getiren Hamle! NFT Pazar Yerini Tanıttı

Telekom Devinden Ses Getiren Hamle! NFT Pazar Yerini Tanıttı

NFT

Çin'in en büyük telekom operatörü tarafından NFT pazar yeri tanıtıldı.

Telekom Devinden Ses Getiren Hamle! NFT Pazar Yerini Tanıttı

Çin'in en büyük telekom operatörü China Mobile, NFT pazar yeri LinkNFT'yi tanıttı. Temel amaç, Hong Kong vatandaşlarının yeni nesil Web3.0 İnternet'e kolay erişim sağlamalarına imkân tanımak, benzersiz bir deneyim geliştirmek ve yeni bir dijital ekonominin ve toplumun kurulmasına katkıda bulunmaktır. Bu girişim, sanal ve fiziksel alanların yakınsamasını vurgulayarak Hong Kong'u Web3.0 çağının ön saflarına taşımayı amaçlıyor.

Çok Zincirli Uyumlu NFT Pazarı

LinkNFT, işletmelere dijital varlık NFT yayınlama hizmetleri sunarak SocialFi, DeFi ve GameFi gibi çeşitli senaryolarda dijital varlıkların oluşturulmasını, işlenmesini ve dolaşımını kolaylaştırıyor. Şu anda CMChain ile entegre olan LinkNFT, CMChain'in "üçü bir arada" çapraz zincir standart bileşenleri aracılığıyla Web3.0 uyumludur. Bunlar; CMChain Web3.0 Center zincirler arası hizmet sözleşmesi, zincirler arası adaptör ve zincirler arası akıllı sözleşme ilişkilendirme zinciridir. 

Hong Kong sakinleri, MyLink'in özel dijital cüzdanı "LinKey"i kullanarak kişisel zincirlerindeki dijital varlıkları rahatlıkla yönetebilirler.

China Mobile Hong Kong (CMHK), LinkNFT'de 30'dan fazla NFT'nin yayınlanmasına öncülük etmek için çeşitli sektörlerde iş birliği yaptı. Bu koleksiyon, aynı zamanda MyLink ArLink serisinden 20 hatıra NFT'sinin yanı sıra United Publishing House ve Migu Music gibi kuruluşlardan 15 NFT'yi de içeriyor.

Bu NFT'lerin beklenen toplam dolaşımının 500.000'i aşması muhtemel. Tahsil edilebilir değerlerinin ötesinde bu NFT'ler, ayrıca çeşitli özel haklar ve ayrıcalıklar vererek tüm Hong Kong topluluğuna yeni bir Web3.0 deneyimi sunuyor.

Telekom Devinden Ses Getiren Hamle! NFT Pazar Yerini Tanıttı

Hong Kong'un Web 3.0 Planları

Web3.0 uygulamaları, Dapp aracılığıyla sanal alemden gerçekliğe geçiş yaparak bir gelişim aşamasını işaret ediyor. MyLink, tüm Hong Kong vatandaşları için birleşik bir dijital kimlik oluşturmayı hedefleyerek Web3.0 uygulama ekosistemini aktif olarak genişletiyor.

Bu girişim, ayrıca kişisel verilerin değerini doğrulamayı ve merkeziyetsiz uygulama senaryoları aracılığıyla çeşitli varlıkların blockchain'e entegrasyonunu kolaylaştırmayı amaçlıyor. Amaç, kurumsal veri değerinin dolaşımını sağlamak, somut değer hakları ve ayrıcalıkları oluşturmak ve bir Web3.0 işbirliği ekosistemi oluşturmak için sektörler arasında iş birliği yapmaktır. Kapsamlı hedef, Hong Kong için Web3.0 dijital yaşamını gerçekleştirmektir.

Bu doğrultuda MyLink, Hong Kong iş dünyası için veri öğeleri etrafında odaklanan yeni bir iş modeli oluşturmak üzere Web3.0'ın birden fazla teknik standardından yararlanan LinkNFT'yi tanıttı. İşletmeler, kullanıcılara yeni tüketici hakları sunmak ve elde edilen NFT'ler aracılığıyla genel kullanıcı deneyimini geliştirmek için başlatılan çeşitli NFT'lerden yararlanabilir.

Kaynak: CoinGape

Telekom Devinden Ses Getiren Hamle! NFT Pazar Yerini Tanıttı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik