Kripto Para Haberleri

Tencent, Fidelity Destekli Everledger’a 20 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

ABONE OL:

Blockchain şirketi Everledger, internet devi Tencent’ın liderliğindeki ilk fon toplama etkinliğinde 20 milyon dolar topladı.

Everledger, Tencent’in kuruluna yatırım anlaşmasının bir parçası olarak katıldığını söyledi. Tencent’in yanı sıra Bloomberg Beta, Rakuten, Fidelity, Graphene Ventures ve Vickers Venture Partners da yer alıyor.

İngiltere merkezli şirket, elmasların gerçekliğini doğrulamak için blockchain kullanan bir platform olarak ortaya çıktı. Şirket ile çıkış tarihinden sonra kaynağın bilinirliği ve şeffaflığın olduğu mineraller, lüks şaraplar ve sanat gibi önemli yerlere doğru genişledi. 2016 yılında, firma Mastercard tarafından yürütülen bir hızlandırıcı programda yer aldı.

Everledger’in kurucusu ve CEO’su Leanne Kemp:

“Bugünkü duyuru, küresel pazarlara olan bağlılığımızı artırırken, Everledger’i inşa etmeye devam ederken sektörümüzün hızını artırıyor. Bu güçlü yatırımcı topluluğun bize katılması hem bugüne kadar gösterdiğimiz yeniliklerin onaylanması ve hem de gelecekte yapacaklarımızın bir göstergesidir.”

Kemp ayrıca, firmanın blockchain ile elmasların takip edilmesi için bir WeChat Mini Programını başlatacağını açıkladı. Bu servis, WeChat kullanıcılarının “daha ​​şeffaf ve güvenli bir şekilde mücevher satın almalarını” sağlamayı amaçlıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Coinsource: Kripto Lisansı almaya hak kazandık!

Tencent ile ortak olan Kemp,  bu ortaklığın Everledger’ın Çin’deki varlığını güçlendirmesine yardım edeceğini söyledi.

Blockchain şirketini desteklemenin nedenlerini tartışan Tencent baş strateji sorumlusu James Mitchell, “Everledger’in blockchain teknolojisi uygulaması tüketiciler için genel değeri artırıyor ve sektördeki işletmeler için riskleri azaltıyor” dedi.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu