Anasayfa Altcoin Terra Classic Bağlantılı Proje Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor...

Terra Classic Bağlantılı Proje Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor...

Altcoin

Son dönemin en çok konuşulan projelerinden biri olan Terra Classic, yaşadığı hack olayını duyurdu. İşte detaylar...

Terra Classic Bağlantılı Proje Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor...

Terra Classic'in en umut verici DeFi değişim projesi Terraport Finance, Pazartesi günü ''Terraport Liquidity'' cüzdanının saldırıya uğradığını bildirdi. Terra Classic etkileyicileri ve topluluk, Terraport'un gösterdiği başlangıçtan memnuniyetsizliğini dile getirdi.

Terraport Finance, 10 Nisan'da bir tweet'te Terraport Liquidity cüzdanında bir ihlal tespit ettiğini açıkladı. Ekip, sorunu çözmek ve protokolü güvence altına almak için çalışıyor. Hatta ekip, saldırıyı ve güvenliği artırmak için atılan adımları detaylandıran bir basın açıklaması yayınlamayı planlıyor.

Terra Classic etkileyicisi ve Terraport pazarlama ekibinin bir parçası olan Classy Crypto, bir bilgisayar korsanının Terraport Finance'in yerel token'ı TERRA likiditesini tükettiğini ortaya çıkardı. Terraport ekibinin, platformu başlatmadan önce denetleme konusunda LUNCDAO'yu dinlemesi gerektiğini kabul ediyor.

Yaklaşık 9,5 milyon TERRA, 15 milyar LUNC ve 5,5 milyon USTC bilgisayar korsanları tarafından çalındı.

Terraport, TerraCVita geliştirici grubu tarafından Terra Luna Classic ağını canlandırmak ve LUNC yanma oranını artırmak için geliştirilmiştir. Platform, Ocak ayında Terra Classic ağını canlandırma ve LUNC yanmasını destekleme taahhüdünü gösteren 2 milyon dolarlık fon aldı.

Ekip, ilk haftasında 100 milyon LUNC tokenini başarıyla yakmıştı.

Binance ve MEXC Global'e Aktarılan Fonlar

Terra Classic Bağlantılı Proje Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor...

Ekip, Binance ve MEXC Global'den kripto varlıklarını bu borsalara aktarılan milyonlar değerindeki tokenlerin olarak derhal dondurmalarını istedi.

Binance CEO'su "CZ", güvenlik ekibine CZ'nin içinden geçmekten daha hızlı bir CS vakası göndermek için yanıt verdi.

Kripto borsası MEXC Global, LUNC için mevduatları da kapattı. Ekip, LUNC işlemlerini geçici olarak dondurmak için diğer borsalara ulaştı.

LUNC fiyatı şu anda son 24 saatte %1 düşüşle 0,000124$'dan işlem görüyor. 24 saatlik düşük ve yüksek sırasıyla 0,000123$ ve 0,000125$'dır. Ayrıca işlem hacminin %50 oranında azalması faizin düştüğünü göstermektedir diyebiliriz.

Kaynak: CoinGape

Terra Classic Bağlantılı Proje Hacklendi: Yetkililer Uyarıyor... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan